Latvijas vadošajam skeletonistam Martinam Dukuram ir liels prieks par Krievijas skeletonistu diskvalifikāciju no Soču olimpiskajām spēlēm, kas, visticamāk, nozīmē, ka viņš saņems zelta godalgu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien atņēma Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga. Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF)

“Šo situāciju biju modelējis galvā un domāju, ka nebūs tāda prieka, tomēr prieks ir. Nakts vidū man sāka zvanīt telefons, apskatījos un viss bija skaidrs. Ieskrēju tēva istabā un apskāvu viņu,” Martins Dukurs intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) atzina, ka emocijas ir lielākas nekā viņš gaidījis. “Protams, tajā brīdī būtu pavisam cits emocionālais kāpums, tomēr labāk vēlāk nekā nekad.”

“Vasarā jau biju to visu nolicis malā, domāju – labi, viņi ar saviem rubļiem kaut kā izrullējuši. Tomēr, kad noņēma pirmos slēpotājus, noteicu, ka sāku ticēt, ka kaut kas notiks,” teica sportists.

Šobrīd vēl nav skaidrs, vai Krievijas komanda varēs piedalīties 2018.gada Phjončhanas Olimpiādē, kur noteikti nestartēs Tretjakovs, kuram piemērota mūža diskvalifikācija no olimpiskajām spēlēm.

Tretjakovs, tāpat kā virkne citu Krievijas sportistu, tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskata speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām, SOK arī pieņēmusi lēmumu atņemt Tretjakovam medaļu. Līdzīgas sankcijas skārušas arī Krievijas skeletonisti Jeļenu Ņikitinu, kura Sočos tika pie bronzas dāmu sacensībās.

Martins Dukurs ir 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu vicečempions. Tāpat viņš piecas reizes karjerā triumfējis pasaules čempionātā, kā arī astoņus gadus pēc kārtas uzvarējis Pasaules kausa kopvērtējumā.

Tikmēr Tomass Dukurs divās iepriekšējās Olimpiādēs palika ceturtais, līdz ar to viņš beidzot būs ticis pie olimpiskās medaļas.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube