Kopš oktobra sākuma ugunsgrēkos miruši 16 iedzīvotāji un teju visi gadījumi ir saistīti tieši ar neuzmanīgu rīcību ar uguni, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Kopumā šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks.

Kā iespējamie ugunsnelaimju izcelšanās iemesli ir neuzmanīga smēķēšana, apkures ierīču nepareiza ekspluatācija, bez uzraudzības atstāti piedeguši ēdieni un konkrēti ugunsdrošības pārkāpumi, izmantojot atklātu uguni.

Analizējot aizvadīto mēnešu statistiku par ugunsgrēkos cietušajiem un bojāgājušajiem cilvēkiem, VUGD secināt, ka teju visi gadījumi ir saistīti tieši ar neuzmanīgu rīcību ar uguni – nezināšana, neuzmanība, neapdomīga rīcība vai pārgalvība noved pie traģiskiem ugunsgrēkiem. VUGD norāda, ka lielu daļu traģisko nelaimju varēja novērst, ja vien tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības.

Lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas. Tāpēc VUGD aicina parūpēties par sevi un saviem līdzcilvēkiem, ievērojot pašus svarīgākos drošības padomus:

Tā kā lielākā daļa no traģiskiem ugunsgrēkiem notiek tieši sākoties aukstākam laikam, tāpēc sākoties apkures sezonai, VUGD aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus.

Lai malkas plītis padarītu ikdienas lietošanā drošas, tām periodiski nepieciešama atjaunošana, rūpīgi aizsmērējot radušās plaisas, nomainot izdegušo cepeškrāsni, nostiprinot durtiņas un nenovietojot blakus viegli uzliesmojošus priekšmetus.

Tāpat VUGD iesaka nelietot bojātas elektroierīces.

Saistītās tēmas: nelaimeugunsgrēks

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube