Lai efektīvāk izmantotu gan ārstu, gan finanšu un citus resursus, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai jābūt apvienotām – tām nevis jākonkurē savā starpā, bet vienai otru jāpapildina, intervijā laikrakstam “Diena” norādījis Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Vaicāts, vai izglītībā un veselībā reformas atzīstamas par labām esam, premjers intervijā norādījis, ka virziens neapšaubāmi ir pareizs, lai arī izpildījums ir stipri nokavēts. Viņš atzinis, ka veselības jomā daudz neesot trūcis līdz tam, ka vairs nebūtu iespējas “savākt” valsts saimniecību un veselības aprūpē būtu jāpaļaujas uz to, ka tirgus noregulēs.

Viņš gan uzsvēris, ka tas nav pārmetums privātajiem pakalpojumu sniedzējiem, kuri, iespējams, vienā otrā brīdī pat izglābuši šo sistēmu. “Tomēr valstij jānostājas uz kājām, ir jāveido kārtīga sistēma. Kamēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija vēl tikai veido sadarbības teritorijas, veselības aprūpes sistēmā apvienības, kas veidojas, arī jau iezīmē savas sadarbības teritorijas. Respektīvi, ap katru lielo reģionālo slimnīcu, kas attīstās, ir ārstniecības iestāžu tīkls, kurā vairs tik lielā mērā nepārklājas pakalpojumi,” norādījis Kučinskis.

Tomēr priekšā vēl esot diskusijas par Rīgu, tajā skaitā jau minētais par Stradiņa un Austrumu slimnīcām. Viņš uzsvēris, ka nav runa par izvietojumu. “Arī tas būvēšanās bums jābeidz, mums ir pietiekami daudz tukšu ēku, ko var pielāgot,” uzsvēris Kučinskis, piebilstot, ka tāpat ir jāveido sadarbība ar Rīgas pašvaldību, kā arī jāpieņem kā realitāte tas, ka cilvēku kļūst mazāk.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube