Jau brīdī, kad sākās pirmā “Supernova” klausītāju balsošana par dziesmām, lielu ažiotāžu izraisīja dziedātājas Jenny May jeb īstajā vārdā Maijas Stuģes dziesma “Soledad”. Šonedēļ šķiet šī ņemšanās piedzīvoja savu kulmināciju, kamēr pašmāju “delfi” un “dīvānu komentatori” meklē plaģiāta pēdas, spāņi slavē, ka pateicoties mūsu Maijai  teju īsta revolūcijā sākusies viņu pašu nacionālajā atlasē.

 

Nenoliedzami, “Supernova” pretendenti ar interesi tiek apspriesti arī ārpus Latvijas robežām. Un pat īsti nezinot visus kandidātus, lielāko ažiotāžu izraisīja dziedātājas Jenny May dziesma “Soledad”, ko teju uzreiz pamanīja Eirovīzijas fani Spānijā. To, ka kaut kāda Latvija “Eirovīzijā” iespējams dziedās spāniski, karstasinīgie dienvidnieki novērtēja visai atzinīgi. Dažādos spāņu portālos jau novembrī parādījās ziņa, ka starp “Supernova” dalībniekiem ir dziesma spāņu valodā. Taču, pēc pirmās atlases “Alfa” dienvidnieki novērtēja arī Jenny May izskatu. Tieši mūsu Jenny seksīgums tiek minēts, kā viens no galvenajiem argumentiem, kāpēc viņu nacionālajā atlasē jāizvēlas būtu  dziedātāja Amaia. Pēc trim dienām sāksies lielais atlases maratons arī pašā Spānijā un tad būs skaidrs, vai argumentācija – mums vajag tikpat seksīgu dalībnieci kā Latvijai, ir pietiekoši spēcīga.

Tiesa spāņi komentāros norāda, ka latvietei ir jāpiestrādā pie izrunas. Nenoliedzami, Jenny May dziesma ir starp šī gada “Supernova” visvairāk apspriestāko pieteikumu. Arī viens no populārākajiem Eirovīzijas blogiem  wiwibloggs.com apspriežot “Supernova” dalībniekus piemin Jenny May dziesmu “Solidad” un norāda, ka tai ir zināma līdzība ar šī brīža pasaules hitu numur viens “”Despacito”. Vietējie “dīvāna eksperti” visai ātri reaģēja uz šo frāzi globālajā saziņas tīklā “twitter.com”, uzsākot izteikt apgalvojumus, ka “Soledad” ir plaģiāts. “Abas dziesmas ir radītas izmantojot Spānijā tik populāro regetona ritmu un, ja neskaita spāņu valodu, tā ir vienīgā abu dziesmu līdzība, portālam ritakafija.lv skaidro mūsdienu ritmu un harmonijas pasniedzējs un vieslektors no Madrides karaliskās konservatorijas Migels Morate (Miguel Morate).

Šī šogad jau ir otrā “Supernova” dziesma, kurā komentētāji ir saklausījuši līdzību ar kādu pasaules hitu. Jāatgādina, ka pirms kāda laika portāls ritakafija.lv jau rakstīja par Katrines Lūkins dziesmu “Running red lights”, kas esot plaģiāts Katy Perry dziesmai “Teenage Dream”.

Abas mākslinieces par šādiem apgalvojumiem tikai pasmaida, norādot, ka šādas runas savā veidā tikai popularizē dziesmu. ”Tas ir labi, ka manu dziesmu salīdzina ar tik labu dziesmu. Ja salīdzinātu ar kādu neizdevušos gabalu, tad gan būtu jāpadomā. Esmu jau pieradusi pie salīdzināšanas – šur tur mani dēvē par Latvijas Šakiru”, tā pati Jenny May.

 

 

 

youtube icon
Abonēt youtube