Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) vadīs bijusī Veselības ministrijas (VM) parlamentārā sekretāre Liene Cipule, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Jaunajā amatā Cipule plāno sākt strādāt no 2018.gada 8.janvāra.

Cipule ir bijusi SIA “Klīnika Diamed” vadītāja un strādājusi Rīgas Veselības centrā, Latvijas Ārstu biedrībā un Siguldas slimnīcā. Tāpat Cipule ieņēmusi VM parlamentārā sekretāra amatu. Jaunajai NMPD direktorei ir fizioterapeita grāds, kā arī veselības zinātņu maģistra grāds veselības aprūpē un sociālo zinātņu maģistra grāds sabiedrības vadībā.

Cipule bijusi nacionālās apvienības “Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” biedre, bet vēlāk “No sirds Latvijai” biedre, no kuras Cipula izstājās pirms 12.Saeimas vēlēšanām.

Kā uzsver Cipule, NMPD attīstība un efektīva darbība ir viens no priekšnoteikumiem veselības aprūpes sistēmas stabilitātei kopumā. Īpaši pašlaik, kad mūsu valsts piedzīvo pārmaiņas veselības aprūpes organizēšanā.

“Manas prioritātes NMPD vadībā būs kvalitātes un procesu vadības uzlabošana, cilvēkresursu nodrošināšana un attīstība, kā arī efektīva finanšu resursu pārvaldība. Lielākais izaicinājums būs izveidot spēcīgu un saliedētu komandu savu ieceru realizēšanai un vienlaikus, saglabājot labākās dienesta darba tradīcijas, motivēt cilvēkus uz dienesta attīstību,” sacīja Cipule.

Valsts kanceleja atklātu konkursu uz vakanto NMPD direktora amatu izsludināja šā gada 13.novembrī. Kopumā šim amatam pieteicās astoņi pretendenti. Vērtēšanas komisija lēma, ka Cipule vislabāk atbilst NMPD direktora amata prasībām.

Kā ziņots, augusta beigās iepriekšējā NMPD direktore Sarmīte Villere pameta darbu dienestā, jo progress NMPD neesot noticis nepietiekami strauji.

No amata aizejošā NMPD vadītāja skaidroja, ka šāda lēmuma iemesls esot dziļi personisks – viņa vēloties doties jaunos izaicinājumos. “Neatliekamajā medicīnā esmu izdarījusi visu, sākot no brigādes ārsta līdz dienesta direktorei, laiks iet uz priekšu,” sacīja Villere, kura vienlaikus neslēpa, ka strādāt pie esošās veselības aprūpes sistēmas ir ļoti grūti.

Uz jautājumu, vai pametusi amatu nesaskaņu ar veselības ministri Andu Čakšu dēļ, NMPD vadītāja atbildēja, ka tās gluži neesot nesaskaņas, bet viņa gribētu, lai dienests attīstās straujāk. Stājoties amatā, Villere esot definējusi gada laikā paveicamos uzdevumus, taču viss negājis uz priekšu iecerētajā ātrumā.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube