Šķiet grūti būtu atrast Latvijā kādu, kurš vēl neko nav dzirdējis par topošo pašmāju grāvēju “Nameja Gredzens”. Teju katram ir kāds draugs vai rads, kas  ir pamanījies nofilmēties kādā no šīs filmas ainām. Un tieši filmēšanas laukumā notiek viss interesantais un svešām acīm neredzamais. Vai esat gatavi uzzināt ar filmēšanu saistītās intrigas? Iespējams, dažas no tām nezina pat filmas veidotāji Andrejs Ēķis un Aigars Grauba.

Tukša muca tālu skan…

Ikdienā lasot ziņu portālus gribot negribot nākas dzirdēt par tādu tēlu kā ballīšu zvērs Raivis Raspopovs. Tā, nu viens no lielākajiem pašmāju ziņu portāliem publicēja ziņu, ka jauniešu elks ir kļuvis par aktieri. Protams, tālākā tekstā tiek precizēts, ka puisis filmēsies tikai masu skatos, bet ir ļoti saviļņots un darbu paveiks, kā profesionāls aktieris. Tomēr, realitātē tālāk par ietērpšanos krustneša bruņās un dažiem “selfijiem” puiša aktiera talants neizpaudās. Kadra režisori izlēma, ka Raspopovs būs starp tiem masu skatu dalībniekiem, kuri nav nepieciešami. Tiesa, dažas dienas vai pat nedēļu vēlāk Raspopovam bija iespēja pagozēties filmas prožektora gaismās starp masu skata dalībniekiem, tiesa nevis krustneša, bet jau Sāremas iedzīvotāja tēlā.

Aizkadra dziedošā zvaigzne

Nu, var droši teikt, ka Lauris Reiniks vairs nav populārākais letiņš kaimiņzemē Lietuvā. Viņiem ir jauns mīļākais latvietis- Andis Grīva. Braļukas jau no atlases kārtas bija sajūsmā par lietuviski runājošo 34 gadus veco režisoru no Latvijas Andi Grīvu. Un šovā, kā vienīgais ārzemnieks,  vīrietis noturējās līdz pat ceturdaļfinālam. Nav jau gluži tā, ka Grīva kādu rītu pamodās pie savas mīļotās Lietuvā, ieraudzīja ģitāru un izdomāja dziedāt. Pirms padsmit gadiem viņš darbojās grupā “Cafe” kopā ar Intaru Busuli un vadīja “TV3”  jauniešu mūzikas raidījumu “ZTV”.   Taču šobrīd viņš ir neredzamā daļa daudzos filmēšanas laukumos. Arī filmā “Nameja gredzens” viņš ir cilvēks, kas pēc iespējas precīzāk mēģina nodot galvenā režisora vīziju cilvēkiem saprotamā valodā. Un, starp citu, uz pirmo atlasi pie lietuviešiem Grīva devās tieši “Nameja gredzens” filmēšanas starpposmā.

Rokeru krustēvs par krustnesi

Masu skatos teju pa visu Latviju tika meklēti bārdaini vīrieši. Nevis hipsteri ar glaunajām ūsiņām un smuki sasukāto bārdu, bet vīrieši. Un, kur tādus atrast? Protams, pie motobraucējiem. Tāpēc, filmā būs redzami dažādās epizodēs daudzi zināmi un ne, tik zināmi baikeri. Piemēram, Raivis Vizis būs redzams kaujoties kā zemgalis, savukārt leģendārais Frīdis, jeb Aivars Freimanis būs nelaiķis, ko apbērēs. Lielākoties pašmāju rokeri tika epizodēs kā zemgaļi. Pašmāju rokeru un  baikeru centrālā pulcēšanas vieta jau gadiem ilgi ir Vecrīgas krogs “Rocabilly”, tas kas Kalēju ielā un rakstās bez “K”. Un šī kroga īpašnieks Romāns, jeb draugiem vienkārši Romka, savā ziņā tiek dēvēts par pašmāju rokeru krusttēvu. Vīrietis ļoti vēlējās tēlot zemgali, taču filmas veidotāji viņu redzēja starp derzīgākajiem un vardarbīgākajiem krustnešiem.

Foto: facebook.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube