Latvijas Bankas padome veikusi izmaiņas Kredītu reģistra regulējumā, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankas preses dienestā.

Izmaiņas Kredītu reģistra regulējumā veiktas, lai veicinātu papildu ziņu saņemšanu personu kredītspējas vērtēšanai un makroekonomiskās analīzes un finanšu tirgus dalībnieku uzraudzības uzdevumu veikšanai. Apstiprināti “Kredītu reģistra noteikumi”, “Informācijas par kredītiestāžu kredītriska darījumiem un tajos iesaistītajām personām sniegšanas noteikumi” un “Noteikumi par elektronisko informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku”.

Latvijas Bankā skaidroja, ka pārmaiņas veiktas, lai īstenotu Kredītu reģistra likuma grozījumos paredzētās pārmaiņas un nodrošinātu Eiropas Centrālās bankas 2016.gada 18.maija regulas 2016/867 par kredītu un kredītriska mikrodatu vākšanu prasību ieviešanu, tostarp Analītiskās kredītu datu sistēmas izveidi. Vienlaikus tiek pilnveidots Kredītu reģistrs, lai vienotā sistēmā uzturētu Kredītu reģistra dalībniekiem nepieciešamās ziņas personu kredītspējas vērtēšanai un Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas uzdevumu veikšanai nepieciešamās papildu ziņas par finanšu pakalpojumiem ar kredītrisku. Tādējādi tiks nodrošināts, ka Kredītu reģistra dalībnieki ziņas sniegs vienreiz – Kredītu reģistrā –, nevis divām atsevišķām institūcijām.

Pārmaiņas ziņu iesniegšanas kārtībā stāsies spēkā 2018.gada 1.aprīlī, vienlaikus paredzot pārejas periodu spēkā esošo klienta un klienta galvinieka saistību pārskatīšanai un Kredītu reģistrā iekļauto ziņu par tām aktualizēšanai atbilstoši jaunajām prasībām līdz 2018.gada 30.septembrim. Papildu uzraudzības ziņu iekļaušana Kredītu reģistrā paredzēta no 2019.gada 1.aprīļa.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube