Šajā nedēļas nogalē – 19. un 20. janvārī Alūksnes novadā norisināsies viens no lielākajiem autosporta notikumiem Baltijā šosezon. Mazajā ziemeļvidzemes pilsētā, norisinoties rallijam “Alūksne 2018”, tiks atklāta Latvijas rallija sezona, kas šogad pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu – pieteikušās vairāk kā 100 ekipāžas. Sacensībās startēs gan pašmāju sportisti, gan kaimiņi no Baltijas valstīm un Skandināvijas, tāpat pieteikušies sportisti no Ukrainas, Izraēlas, Krievijas, Ungārijas un Lielbritānijas.

Čempionāti

Jau otro gadu pēc kārtas “Rally Alūksne” būs gan Latvijas, gan Igaunijas rallija čempionātu pirmais posms, tāpat paralēli, nedaudz īsākā distancē, tiks aizvadītas Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu sezonas pirmās sacensības. Atsevišķi notiks arī cīņas Latvijas kausā vēsturiskajām mašīnām. Tieši Alūksnē noskaidrosies pirmie uzvarētāji, tiks sadalīti pirmie punkti un, iespējams, piedzīvotas pirmās neveiksmes, ko gan nenovēlam.

Ātrumposmi

Sacensības sāksies jau piektdienas, 19. janvāra vakarā. Rallijs tiks atklāts ar ceremoniālo startu plkst. 19:00 Alūksnē, Brūža ielā 7 (pie Alūksnes Kultūras centra), bet pēc tam divas reizes tumsas apstākļos tiks veikts mazliet vairāk nekā 11 km garš ātrumposms. Pirmā ekipāža trasē dosies plkst. 19:38. Pirmajā dienā trasē redzēsim tikai tās ekipāžas, kas pieteikušās rallija ieskaitē, kamēr rallijsprinta dalībnieki viņiem pievienosies sestdien, 20. janvārī, kad gaidāmi vēl septiņi ātrumposmi. Apjomīgākais no tiem pārsniegs 18 km, pārējie būs aptuveni 8-9 km gari. Sestdien pirmā ekipāža trasē izbrauks plkst. 10:03, savukārt rallijs finišēs ap plkst. 16:00. Ātrāko un veiksmīgāko sportistu apbalvošana notiks plkst. 18:30 Alūksnes Kultūras centrā.

Ir publicēta ātrumposmu karte ar atzīmētām labākajām rallija skatu vietām katrā ātrumposmā. Vienā no tām, blakus tramplīnu sērijai SS 3/6, “Amserv Motors” ir izveidojuši “Toyota Lands Cruiser” VIP rallija vērošanas vietu un testa braucienu trasi.

Dalībnieki

Lai gan vēl pirms kāda laika nebija skaidrs, kad iestāsies īsta ziema, šobrīd tā pilnā sparā lutina gan ar pietiekami zemu gaisa temperatūru, gan sniegu. Šķiet tikai likumsakarīgi, ka šādus apstākļus vēlas izmantot daudzi sportisti, un “Rally Alūsne 2018” patīkami pārsteidza, dalībnieku sarakstam pildoties strauji un galu galā apstājoties pie vairāk nekā 100 ekipāžām.

Ar 1. numuru trasē dosies ukraiņu pilots Valērijs Gorbans, kurš startēs ar pasaules rallija čempionāta trases pieredzējušo auto “Mini John Cooper Works WRC”. Šis būs vienīgais WRC klases spēkrats, kas priecēs Alūksnes rallija apmeklētājus, taču noteikti jāatceras arī par trim R5 ekipāžām – ar šīs klases “Ford Fiesta” mašīnām cīņā dosies pašmāju pilots Jānis Berķis, kā arī krievu sportists Sergejs Popovs, kamēr igaunis Stevens Villo pirmo reizi startēs ar “Citroen DS3”. Ar jaudīgajām “Ford Fiesta Proto” startēs igauņu piloti Egons Kaurs un Prīts Koiks, kā arī polis Roberts Kociks. Pie favorītiem pieskaitāms arī spēcīgais lietuvietis Martins Samsons ar unikālo pilnpiedziņas “BMW M3X”. Tāpat ar savu dalību pagodinās pērnā gada Eiropas čempions ERC2 klasē Tibors Erdi juniors no Ungārijas, kurš brauks ar “Mitsubishi Lancer Evo X”.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma latviešu rallija zvaigzni Jāni Vorobjovu atkal redzēsim pie aizmugurējās piedziņas “BMW M3” stūres, kamēr priekšpiedziņas kategorijā favorītu statusā mūsu pašu Mārtiņš Sesks, kurš šogad plāno startēt Eiropas čempionātā, un igaunis Kens Torns, kurš savukārt brauks pasaules čempionātā. Karjeru Latvijā turpinās Petera Solberga dēls Olivers. Arī šogad tiek turpināta viena no “Rally Alūksne” tradīcijām, un ātrākā no viena tilta piedziņas ekipāžām iegūs naudas balvu 1000 EUR apmērā.

Vēsture

Lai gan sacensības iekarojušas lielu popularitāti gan no sportistu, gan skatītāju puses, “Rally Alūksne” ir salīdzinoši jauns rallijs, jo notiek vien kopš 2011. gada. Jau pirmsākumos mērķis bija iekļūt Latvijas rallija čempionāta kalendārā, lai gan vairākus gadus nācās sevi pieteikt rallijsprinta sacensību statusā. Neskatoties uz to, šeit allaž startējuši arī spēcīgākie braucēji. Iepriekšējos divus gadus triumfēja soms Kalle Rovanpera, kurš Latvijā ieguvis svarīgu pieredzi un šogad jau būs redzams pasaules rallija čempionātā WRC2 klasē. Trīs uzvaras te guvis Jānis Vorobjovs, pa vienai reizei uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpušas arī Ralfa Sirmača un krievu pilota Vasīlijs Grjazina ekipāžas.

Ieejas biļetes

Pasākuma ieeja – 5 eur. Biļetes jau šobrīd nopērkamas “bilesuparadize.lv“, kā arī tās būs iegādājamas pirms katra ātrumposma.

Drošības informācija

Abās sacensību dienās trasi slēgs vienu stundu pirms pirmās sporta mašīnas starta. Skatītāju auto pārvietošanās pa trasi atļauta tikai pēc trases atvēršanas (zaļā gaisma).  Organizatori aicina cienīt vienam otru, sekot apsardzes darbinieku norādījumiem, kā arī nepiesārņot apkārtējo vidi. Tāpat lūgums stāvēt skatītājiem paredzētajās zonās, ievērot norobežojošās lentas – tas viss jūsu pašu drošībai!

Saistītās tēmas: Alūksne 2018Rallijssezonas atklāšana

youtube icon
Abonēt youtube