Neskatoties uz vairākiem piedāvājumiem, bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube nolēmis aktīvajā politikā neiesaistīties un savus spēkus veltīt darbā kā Valsts aizsardzības un patriotisma fonda “Namejs” valdes priekšsēdētājs, šodien vēsta laikraksts “Latvijas Avīze”.

“Man bijuši uzaicinājumi gandrīz no visām labējām un centriskām partijām. Godīgi sakot, bija pārdomu laiks… Taču tagad esmu pieņēmis lēmumu palikt politiski neitrāls. Galvenais iemesls ir valsts aizsardzības un patriotisma fonds “Namejs”, kam esmu valdes priekšsēdētājs. Pievienojoties jebkurai partijai, tā asociēsies ar “Nameju”, bet politiski neitrāls varēšu izdalīt daudz vairāk fonda labā, par kuru esmu atbildīgs,” saka Graube.

Tieši “Namejs” bija viens no diviem iemesliem, kāpēc ģenerālleitnants priekšlaicīgi atstāja amatu. Tomēr galvenais – un tur neesot bijis pilnīgi nekāds spiediens no malas – bijusi sajūta, “ka esmu pārāk ilgi amatā, daudzus lēmumus jau sāku aizstāvēt kā savus personīgos, kas galīgi nav labi. Vajadzēja jaunu skatu uz lietām. Turklāt virsnieku hierarhijai ir veselīgi, ka komandieri mainās, ir perspektīva,” spriež Graube.

“Nameja” galvenais uzdevums ir palīdzēt armijas veterāniem, ievainotajiem, bojāgājušo ģimenēm, kā arī veicināt patriotismu Latvijas sabiedrībā. “Nameju” nodibināja Latvijas ģenerāļu klubs 2015.gada 21.jūlijā.

“Runājot par palīdzību, man bieži jautā: bet kur tad valsts? Valsts nekur nav pazudusi, bet ir gadījumi, kad valsts paredzētā sociālā palīdzība pietiekami nenostrādā. Negribu saukt konkrētus piemērus, bet tie ir stāsti par bojā gājušiem karavīriem, kuriem paliek bērni, kas nav dzimuši reģistrētā laulībā, par to, kā tiek sadalīta ģimenē nauda: ir gadījumi, kad karavīru vecāki paliek bez atbalsta, jo to saņēmusi sieva vai vīrs. “Namejs” sagādāja dāvanas bojāgājušo karavīru bērniem – arī tādas, kas viņiem bija nepieciešamas un ko viņi nevarēja atļauties, un darīs to arī turpmāk. Palīdzēsim veterāniem, kuri pēc valstiskās neatkarības atgūšanas no padomju armijas pievienojās Latvijas armijai un nodienēja nedaudz gadu – padomju pensijas viņiem nav, Latvijas – maza. Tāpat man ir idejas, kā veicināt patriotismu tautā,” stāsta “Nameja” valdes priekšsēdētājs.

Kopš rudens “Namejs” uzsācis līdzekļu vākšanas kampaņu “Atceries savējos!” veterānu, karavīru un viņu ģimeņu atbalstam. Jau savākts vairāk nekā 10 000 eiro. Ziedotāji saņem nozīmīti ar Nameja gredzena attēlu. Šādas nozīmītes ar savu simbolu – magoni – ieviesa briti, vācot ziedojumus pēc Pirmā pasaules kara saviem veterāniem, ievainotajiem un viņu ģimenēm.

 Foto: LETA

Saistītās tēmas: NBSRaimonds Graube

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube