Rīgas rajona tiesas tiesnesis Raimonds Buls darba laikā apgūst māszinības, taču tiesas vadība apgalvo, ka neko nezina par tiesneša “paralēlo dzīvi”, vēsta portāls “IrIr.lv”. Vakar ap plkst.11.45 Jūrmalas slimnīcā “Ir” žurnāliste novērojusi, ka Buls, tērpies baltā mediķa formā, stūmis pacienta gultu pa slimnīcas gaiteni.

Buls neesot atbildējis pēc būtības uz jautājumiem vai nolēmis mainīt profesiju un kāpēc darba laikā atrodas slimnīcā. “Par piederīgo rūpējos. Par savu tuvāko rūpējos. Kāda jums daļa!” uz jautājumiem atcirtis Buls. Viņš arī izturējies agresīvi, vairākkārt nesekmīgi cenšoties uzbrukt “Ir” žurnālistei, lai pārtrauktu sarunas filmēšanu.

“Ir” kļuvis zināms, ka Buls studē Paula Stradiņa medicīnas koledžas programmas Māszinības 1. kursā un regulāri apmeklējis gan lekcijas, gan praksi. Lielākā daļa no mācībām notiek laikā, kas valsts iestādēs skaitās oficiālais darba laiks. Koledžas mājaslapā teikts, ka šo studiju ilgums ir trīs gadi un profesiju var apgūt par valsts budžeta līdzekļiem.

Šonedēļ šī kursa studentiem bija prakse Jūrmalas slimnīcā. Prakses laiks ir no plkst. 9 līdz 15. Kā “Ir” skaidroja slimnīcas virsmāsa Rita Rozentāle, Buls ir praksē slimnīcā ar oficiālu nosūtījumu no Stradiņa medicīnas koledžas un nevienu prakses dienu nav nokavējis.

Tomēr vakar plkst.15 tiesnesim Bulam bija jābūt arī savā pamatdarbā, jo bija ieplānota tiesas sēde. Kā novēroja “Ir”, tiesnesis ceturtdien Jūrmalas tiesu namā ieradās neilgi pēc plkst.14.

Tiesas kalendārā redzams, ka visās februāra darbdienās, izņemot piektdienas un 21. februāri, tiesnesim sēdes noliktas pēcpusdienās, sākot no plkst.15.

Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja Inese Siliņeviča “Ir” sacījusi, ka viņai neesot nekas zināms par Bula gaitām, darba laikā apgūstot mediķa profesiju. Lai arī Siliņeviča ir priekšsēdētāja arī Jūrmalas tiesu namā strādājošajiem tiesnešiem, praktiski viņas darba vieta atrodas Rīgā. “Godīgi sakot, no jums to dzirdu pirmo reizi. Es neesmu to akceptējusi un šobrīd pat nevaru pateikt, cik tas ir likumīgi pieļaujami,” sacīja Siliņeviča.

Viņa norādīja, ka tiesneša darba laiks tiesā netiekot strikti uzskaitīts. “Mums ir nenormēts darba laiks. Tiesnesim ir jāpilda savi darba pienākumi, jāskata lietas, jāraksta spriedumi. Kurā laikā mēs rakstām spriedumus – tā ir tiesneša paša darba organizācija,” pauda Siliņeviča.

Viņa atzīmēja, ka Bula darbam pērn veikts novērtējums un tas bijis pozitīvs. Turklāt izskatīto lietu skaita ziņā, “Buls ir pirmajā pieciniekā, līdz ar to man līdz šai baltai dienai nav bijis nekāds pamats skatīties, vai viņš nestrādā vai strādā mazāk nekā citi.”

“Ir” atgādina, ka žurnāla pētījumā par aizdomīgām maksātnespējas lietām tiesnesis Buls izrādās līderis – pie viņa visbiežāk nonākušas firmas, kas pirms maksātnespējas vai tiesiskās aizsardzības procesa mainījušas juridisko adresi. No 2008. līdz 2015. gadam pie Bula bija atceļojušas 28 šādas firmas ar kopumā 246 miljonu eiro saistībām. Turklāt par Bula lēmumiem maksātnespējas lietās iesniegti 12 protesti un Augstākā tiesa tos visus apmierinājusi saistībā ar būtiskiem pārkāpumiem.

Uz jautājumiem par šīm lietām tiesnesis Buls atbildes nav sniedzis.

Saistītās tēmas: māszinībasRaimonds BulsTiesnesis

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube