Saglabājoties aukstam laikam, no šodienas tiek paplašināts saraksts ar ūdenstilpnēm, uz kuru ledus iedzīvotājiem Rīgas teritorijā ir atļauts atrasties, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Atrasties uz ledus drīkst Bābelīša ezerā, Gaiļezerā, Velnezerā, Dambjapurva ezerā, Ķengaraga dīķī, Mazjumpravas muižas dīķī, Bolderājas karjerā un ūdenstilpēs Uzvaras parkā, Viesturdārzā un Vladimira Kudojara parkā.

Tāpat ir palielināts atļautais atrašanās no krasta attālums uz vairāku citu ūdenstilpņu ledus zonām. Izmaiņas paredz, ka patlaban uz Juglas ezera nedrīkst atrasties tālāk par 150 metriem no krasta līnijas, kā arī nedrīkst pietuvoties Juglas upes ietekām un iztekām tuvāk par 500 metriem. Savukārt uz Ķīšezera ledus aizliegts atrasties tālāk par 200 metriem no krasta līnijas un tuvāk par vienu kilometru Juglas upes ietekai, 200 metriem Langas upes iztekai, 200 metriem no iztekas pie Ezermalas ielas 8A, kā arī posmā no Mīlgrāvja tilta līdz Zušu ielai 39. Turpretim uz Māras dīķa aizliegts atrasties vietās, kuras ir tuvāk par 150 metriem Mārupītes ietekai un Friča Brīvzemnieka un Ojāra Vācieša ielas krustojumam.

Uz Juglas upes drīkst atrasties posmā no Brīvības gatves līdz Vidzemes alejai 1. Savukārt uz Vecdaugavas drīkst atrasties posmā no Audupes ielas 3B līdz Vēlavu ielai 28. Uz Daugavas drīkst atrasties posmā starp Krasta ielu un Grāpju pussalu. Tāpat drīkst atrasties uz Zunda kanāla posma no Ģipša ielas līdz Roņsalas ielai un uz Buļļupes posmos no līča pie SIA “Rīgas Ūdens” bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas stacijas “Daugavgrīva” līdz Rojas iela 3, taču ne tālāk par 70 metriem no krasta līnijas, kā arī ne tuvāk par 150 metriem Velkoņu un Lielās ielas krustojumam.

Tāpat atrasties drīkst arī uz Hapaka grāvja posmos no Lielupes ielas 15A līdz Lielupes ielai 70 un no Daugavgrīvas šosejas 5/7 līdz Lignuma ielai 2, taču Hapaka grāvī aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus 100 metru attālumā no Beķera grāvja ietekas. Atļauts kāpt uz ledus arī ir Āgenskalna līča posmos no Raņķa dambja līdz Balasta dambim 7 un posmā starp AB dambi un Kuģu ielu, taču Āgenskalna līcī aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus 50 metru attālumā no Mārupītes ietekas un 70 metru attālumā no Zunda kanāla iztekas. Ledus priekus var baudīt Bieķengrāvja posmā no Mūkusalas ielas 76 līdz Mazās Bauskas ielai 28A.

Saistītās tēmas: laikapstākļiūdenstilpnes

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube