Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai š.g. janvārī nosūtīja kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret trīs personām. Šo personu noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk kā 1 milj. eiro apmērā portālu ritakafija.lv informēja VID Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

 

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, kā arī sadarbojoties ar Igaunijas tiesībaizsardzības iestādēm, tika noskaidrots, ka personas, pret kurām lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, organizēja fiktīvu darījumu ķēdes, radot priekšstatu, ka darījumi izmantoti saimnieciskās darbības nodrošināšanai, proti, cementa iegādei.

Noziedzīgo darbību īstenošanai tika izmantoti Latvijā reģistrēti uzņēmumi, kas it kā nodrošināja cementa iegādi uzņēmumam Latvijā. Patiesībā, saimnieciskās darbības nodrošināšana, cementa iegāde tika veikta no sadarbības partnera Igaunijā. Rezultātā, minētais reāli strādājošais uzņēmums VID apzināti iesniedza nepatiesas ziņas par veiktajiem darījumiem un uzrādīja fiktīvus darījumus un grāmatvedības dokumentus.

Noziedzīgo darbību rezultātā, uzņēmums samazināja valsts budžetā maksājamā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un nelikumīgi ieguva tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par faktiski nenotikušiem darījumiem, tādejādi radot zaudējumus valsts budžetam 1 035 518,88 eiro apmērā.

Saistītās tēmas: kriminālvajāšanaVID

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube