Noslēguma ceremonija sākās ar mākslinieciskiem priekšnesumiem, bet pēc tam stadionā iesoļoja valstu karognesēji, Latvijas karogu nesot ātrslidotājam Haraldam Silovam. Pēc karognesējiem stadionā ienāca arī pārējie sportisti, kuri vēl nav atstājuši Dienvidkoreju. Svinīgā ceremonija noslēdzās ar vērienīgu ballīti, kurā pie dīdzžja pults darbojās pasaules slavenākais skaņu meistars Martins Gariks. 

 

Noslēguma ceremonijā tika pasniegtas medaļas distanču slēpošanas pēdējo divu distanču labākajiem sportistiem. Sievietēm 30 kilometros klasiskajā stilā triumfēja norvēģiete Mārita Bjergena, bet vīriem 50 kilometros uzvarēja soms Īvo Niskanens, olimpiskajā stadionā atskanot Norvēģijas un Somijas himnām.

Bjergena Phjončhanā kļuva par visu laiku titulētāko sportisti Ziemas olimpisko spēļu vēsturē. Pašlaik 37 gadus vecā Bjergena olimpiskajās spēlēs izcīnījusi 15 medaļas, no tām astoņas ir zelta, četras sudraba un trīs bronzas. Pateicoties Bjergenes uzvarai 30 kilometru distancē, Norvēģija triumfēja olimpisko spēļu medaļu kopvērtējumā. Norvēģi izcīnīja 14 zelta, 14 sudraba un 11 bronzas medaļas. Savukārt Latvija ar bobslejistu Oskara Melbārža un Jāņa Strengas izcīnīto bronzu ieņēma dalītu 28.vietu.

Ceremonijas turpinājumā tika nodots olimpiskais karogs nākamās ziemas Olimpiādes mājvietai Pekinai, to saņemot Ķīnas galvaspilsētas mēram Dzjininam Čeņam.

Pēc tam savas svinīgās uzrunas teica Phjončhanas olimpisko un paraolimpisko spēļu organizācijas komitejas jeb POCOG prezidents Hīboms Lī, kā arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs.

“Varu teikt no sirds – Phjončhanas olimpiskās spēles bija jaunu horizontu spēles. Pateicos jums, ka atklājāt mums jaunus horizontus,” teica Bahs.

“Pasludinu 23.Ziemas olimpiskās spēles par noslēgtām. Saskaņā ar tradīcijām, aicinu visu pasaules jaunatni pulcēties, lai pēc četriem gadiem Pekinā svinētu 24.Ziemas olimpiskās spēles. Uz redzēšanos, Phjončhana!,” uzrunu noslēdza Bahs.

Pēc tam mūzikas pavadībā tika nodzēsta olimpiskā lāpa, stadionā turpinoties dažādiem priekšnesumiem.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs tika sadalīti 102 medaļu komplekti 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tika izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti. Sacensību programmā debitēja četras disciplīnas – “Big Air” snovbords, jaukto pāru sacensības kērlingā, masu starts ātrslidošanā un jaukto komandu sacīkstes kalnu slēpošanā. Kopumā šajā Olimpiādē piedalījās 92 valstis, bet uz starta devās teju 3000 sportisti.

Phjončhana par 2018.gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietu tika izraudzīta 2011.gada jūlijā, SOK 123.Sesijā balsojumā pārliecinoši apsteidzot Vācijas pilsētu Minheni un Ansī pilsētu Francijā. Dienvidkorejā šī bija otrā Olimpiāde, jo 1988.gadā galvaspilsētā Seulā notika Vasaras olimpiskās spēles.

Nākamā Ziemas Olimpiāde notiks 2022.gadā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Saistītās tēmas: noslēgumsZiemas olimpiskās spēles

youtube icon
Abonēt youtube