Pāvests Franciss paziņojis par  Baznīcas komisijas atjaunošanu bērnu seksuālas izmantošanas pārkāpumu izskaušanai. Ziņo raidsabiedrība BBC.

Atjaunotā komisija, pilnā nosaukumā:  “Pontificiālā Nepilngadīgo Aizsardzības Komisija”, kopā sastāv no 16 dalībniekiem, 8 no tiem ir vīrieši un 8 sievietes.

Pēdējo nedēļu laikā Pāvests Franciss  bijis spiests aizstāvēties pret kritiku, kurā viņam tiek pārmesta  bīskapa, kurš bijis iesaistīts seksuālos pārkāpumos, aizstāvēšana.

Sava nesenā ceļojuma laikā uz Čīli Franciss teicis žurnālistiem, ka pret  bīskapu Huanu Barrosu nav ne viena paša pierādījuma, ka tā esot tikai nomelnošana.

Pāvesta piezīmes ir aizskārušas dažus no priestera Fernando Karadimas upuriem. Tie saka, ka bīskaps Barross ir bijis klāt,bet neko nav darījis, kad Karadima tos seksuāli izmantojis pirms daudziem gadiem.

Karadima tika atvaļināts no saviem pienākumiem Vatikānā 2011. gadā,  bet Barra 2015. gadā  iecelts par bīskapu.

Komisijas locekļi saka, ka pasnieguši vienam no pāvesta palīgiem vēstuli ar pilnīgi konkrētām apsūdzībam un detaļām vērstām pret Barru.

Padomnieks – kardināls Šons O’Mallijs, atjaunotās  komisijas galva, teicis ziņām, ka komisija atsāks savu darbu klausoties un  mācoties no cilvēkiem, kuri tikuši izmantoti.

Saistītās tēmas: BarraFrancissPāvestsVatikāns

youtube icon
Abonēt youtube