Latvijas šorttrekists Roberts Zvejnieks otrdien ļoti pārliecinoši sasniedza ceturtdaļfinālu Phjončhanas olimpisko spēļu 500 metru distancē. Kopā ar Zvejnieku vienā priekšsacīkšu skrējienā bija itāļu veterāns Jurijs Konfortola, kurš gan iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs šajā distancē nav ticis augstāk par 21.vietu, kā arī Izraēlas pārstāvis Vladislavs Bikanovs un kanādietis Samuels Žirārs, kurš sestdien guva zeltu 1000 metru distancē.

Zvejnieks pēc starta izvirzījās vadībā un ļoti ātri izveidojās divi dueti, vadošajā esot latvietim un Žirāram. Kaut kanādietis apsteidza latvieti, abi droši izcīnīja pirmās divas vietas. Zvejnieks finišēja pēc 40,563 sekundēm, sasniedzot jaunu Latvijas rekordu.

Ceturtdaļfinālu sasniedza skrējiena divi ātrākie sportisti, bet izšķirošās cīņas par medaļām risināsies ceturtdien. Zvejnieks priekšsacīkstēs sasniedza septīto ātrāko laiku, bet ceturtdaļfinālā piedalīsies 19 sportisti.

Ceturtdaļfinālā Zvejnieka skrējienā izteikts favorīts būs ķīnietis Vu Daidzjinu, kurš pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs šajā distancē izcīnīja sudrabu, kā arī pēdējos četros pasaules čempionātos guvis divus zeltus un divus sudrabus, turklāt otrdien viņš priekšsacīkstēs sasniedza jaunu olimpisko rekordu.

Tāpat skrējienā būs kazahs Nurbergens Žumagazijevs, mājinieks Hvans Dehons un japānis Keita Vatanabe.

Kā vēstīts, iepriekš Phjončhanā Zvejnieks guva 15.vietu 1000 metru distancē, bet pēc tam sportists uzsvēra, ka viņam parocīgākais ir tieši īsākais skrējiens.

Divdesmit gadus vecais Zvejnieks sezonas sākumā Pasaules kausā rādīja augstvērtīgākos rezultātus no Latvijas sportistiem Pasaules kausa etapos, reizi izcīnot 12.vietu 500 metru distancē.

Tāpat Zvejnieks nedēļas nogalē nonāca uzmanības centrā, jo internetā cenšas pārdot telefonu, kādu saņem visi olimpieši.

Bez viņa olimpiskajās spēlēs Latviju šorttrekā pārstāvēja arī Roberto Puķītis, kurš guva 11.vietu gan 1000 metros, gan arī 1500 metros.

Foto: LOK

youtube icon
Abonēt youtube