Saeimas deputāte Lolita Čigāne apstiprinājusi, ka nolēmusi atstāt partiju “Kustība Par!” Politiķe pagaidām vēl nav izlēmusi, vai startēs Saeimas vēlēšanās.

Kā ziņots, deputāts Ints Dālderis arī izstājies no partijas Kustība Par!. Dālderis bija viens no Kustības Par! dibinātājiem, kā arī valdes loceklis. Iepriekš šo partiju pametuši arī Vienotības Saeimas frakcijas deputāti Aleksejs Loskutovs un Andrejs Judins.

Čigāne par savu lēmumu izstāties no Kustības Par! paziņojusi arī sociālajos tīklos, pievienojot savu skaidrojumu. “Daudzie piesaistītie un iedvesmotie biedri bija galvenais iemesls, kāpēc man pēc Par! valdes aicinājuma atstāt Vienotības frakciju Saeimā vai arī izstāties no partijas – šī izšķiršanās bija grūta. Esmu ievēlēta Saeimā no Vienotības saraksta un apzinos, ka tikai savstarpējā sadarbībā ir iespējams kaut ko panākt, tāpēc tieši šobrīd tālāk šķaidīt Vienotības frakciju nebiju gatava,” pauž Čigāne.

Kopš Par! izveidošanās Čigānei bija pārliecība, ka tai jābūt plašai centriskai platformai, kur savu vietu varētu atrast gan politikā bijuši, gan jauni cilvēki. Kustības Par! valde un pēc tam kongress nolēma veidot esošajai koalīcijai opozīcijā esošu partiju apvienību ar partijām Latvijas attīstībai un Izaugsme, atgādina Čigāne. Par! kongresā tika iezīmētas jomas, kur Par! un Latvijas attīstība strādās kopā: Stambulas konvencija, partnerattiecību regulējums, olšūnu ziedošanas jautājumi, apliecinot, ka jaunā apvienība vispirmām kārtām būs sociāli liberāla, norāda politiķe. Tomēr, viņasprāt, šos svarīgos jautājumus bija jāiekļauj plašākā, centriskā politiskā piedāvājumā.

“Un, visbeidzot, izvēlētais galvenais partneris, Latvijas attīstībai, protams, nav nekāds “jaunais spēlētājs” Latvijas politikā, to veidojuši iepriekš no dažādām citām partijām aizgājuši politikā sen zināmi cilvēki. Latvijas attīstībai ir iestaigātas takas gan medijos, gan daudz naudas. Tas, protams, atrisinās Par! problēmu ar regulāras atpazīstamības un dzirdamības nodrošināšanu, tomēr tas jau būs cits Par!,” savu lēmumu skaidro Čigāne.

BNN

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube