Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nevērtēs satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) izteikumus un situāciju ar viņa ģimenei, iespējams, izkārtoto auto.

Vaicāts, vai situāciju ar Auguli skatīs ZZS, politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis atbildēja noraidoši, norādot, ka skaidrība šajā jautājumā ir jāvieš pašam ministram.

Vaicāts par Augulim veltītajiem pārmetumiem, ka viņš, iespējams, varētu būt mānījies atbildē žurnālistiem, Brigmanis atbildēja, ka, ja tas tā izrādīsies, tad ministram pašam arī par to būs jāatbild. Tomēr pašlaik tas neesot apstiprinājies, pauda politiķis.

Brigmanis skaidroja, ka, ja ZZS izvaicātu Auguli, tad sagaidāms, ka ministrs sniegs to pašu atbildi, ko televīzijas sižetā. ZZS frakcijas vadītājs piebilda, ka viņam nav pilnīgas skaidrības, kas ir pamats Auguļa “automašīnas lietai”.

Kā ziņots, TV3 raidījums “Nekā personīga” 3.jūnijā vēstīja, ka Polijā par nodokļu izkrāpšanu aizdomās turētais nu jau bijušais VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) meitasuzņēmuma “LDz loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis satiksmes ministra Auguļa ģimenei izkārtojis jaunu ap 30 000 eiro vērtu automašīnu “Renault Talisman Grandtour”, tomēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šajā darījumā nekādus pārkāpumus nav konstatējis.

Augulis deklarācijā norādījis, ka viņam pieder 2013.gada “Mitsubishi Outlander”. Tomēr faktu, ka automašīna “Renault Talisman” ir bijusi ministra rīcībā, apliecinot apdrošināšanas polise. Tajā redzams, ka 2016.gada izlaiduma automašīnu “Renault Talisman Grandtour” ar valsts numuru KL9407 apdrošinājis Augulis. 75 eiro par apdrošināšanu viņš samaksājis 2016.gada 9.septembrī, vēstīja “Nekā personīga”.

Uz jautājumu, kā tas nākas, ka viņš šo automašīnu apdrošinājis, Augulis atbildēja: “Nezinu. Nemāku jums pateikt.” Vaicāts, vai tas nozīmē, ka viņš tomēr šo auto nav apdrošinājis, ministrs atbildēja, ka, iespējams, viņš to ir darījis. “Nu, iespējams. Es esmu daudz mašīnas apdrošinājis. Ja jauniešiem vajadzēja palīdzību, tad droši vien apdrošināju,” viņš teica.

Jau vēstīts, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) 5.jūnijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” norādīja, ka laikā līdz vēlēšanām publiskajā telpā nonāks arvien vairāk dažādu ziņu, tāpēc ir svarīgi noskaidrot patiesību. “Ja tā ir patiesība, par to ir jāatbild,” teica Kučinskis. Premjeram gan pagaidām nešķiet, ka tā varētu būt patiesība. Viņš apliecināja, ka arī lūgs partijas biedra skaidrojumu par šo situāciju.

Kā ziņots, “Vienotība” 4.jūnijā paziņoja, ka gadījumā, ja Auguļa skaidrojums šajā lietā nebūs pārliecinošs un apstiprināsies, ka viņš sabiedrībai par auto ir mānījies, tad partija pieprasīs satiksmes ministra nomaiņu.

Ziņas avots: LETA.

 

Saistītās tēmas: Uldis Augulis

youtube icon
Abonēt youtube