Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) iesniegtā sūdzība jeb denunciācija nav politiski mērķēta, bet ir saistīta ar mērķi pārņemt uzņēmumu “Eco Baltia”, šodien preses konferencē sacīja uzņēmējs, “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs, kuram piemērots aizdomās turamā statuss.

Uzņēmējs norādīja, ka ar šo procesu varētu būt saistīts Māris Simanovičs, kā arī sniedza sīkāku ieskatu par notikumiem nesenā pagātnē.

Komentējot to, ka aizdomās turamā statuss piemērots saistībā ar partijas “KPV LV” pārstāvja Ata Zakatistova nolīgšanu konsultāciju sniegšanai, Tamužs uzsvēra, ka Zakatistovam ir nepieciešamās zināšanās, lai nodrošinātu šīs konsultācijas.

Tamužs uzsvēra, ka līgums ar Zakatistovu ir noslēgts korekti.

Jau ziņots, ka KNAB kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizvadītajā nedēļā aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, Zakatistovu un Tamužu. Vēlāk gan trijotne atbrīvota un viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Balstoties uz KNAB preses paziņojumā un aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, no kriminālprocesa materiāliem izriet, ka 2016.gada pavasarī Tamužs vienojās ar politiskās organizācijas valdes locekli, ka personu grupā izkrāps finanšu līdzekļus lielā apmērā no kāda uzņēmuma, ko KNAB apzīmējis ar burtu “B”, nolūkā tos novirzīt politiskās organizācijas nelikumīgai finansēšanai.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs paziņojis uzņēmuma “B” valdes priekšsēdētājam, ka vēlas nolīgt kādu personu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam kā padomes priekšsēdētājam. 2016. gada 1.jūnijā tika noslēgts līgums starp uzņēmumu “B” un uzņēmumu “Per capita” par konsultāciju sniegšanu. “Firmas.lv” dati liecina, ka “Per capita” pilnībā pieder Zakatistovam.

Analoģisks līgums par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu tika noslēgts arī 2016.gada 30.decembrī. Saskaņā ar līgumu, ik mēnesi uzņēmums “B” pārskaitīja naudas līdzekļus 2000 eiro apmērā un pievienotās vērtības nodokli uz “Per capita” bankas kontu.

 

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Eco BaltiaViesturs Tamužs

youtube icon
Abonēt youtube