Savu sašutumu par “manabalss.lv” rīcību pauž Salvis Petriks, autors iniciatīvai par deputātu kompensāciju samazināšanu. Kā norādīts Salvja Petrika “facebook.com” kontā:

“Manabalss.lv vai mannavbalss.lv ?

Šā gada februārī portālā manabalss.lv tika publicēta mana iniciatīva par to, lai tiktu samazinātas deputātu kompensācijas. Es šo iniciatīvu publicēju ar domu, ka šādā veidā tiks vērsta sabiedrības uzmanība uz problēmu, un kāda koalīcias partija sāks šo jautājumu virzīt, pirms tiek savākti 10 000 paraksti un šī lieta tiktu sakārtota pirms vēlēšanām. Portālam bija zināms, ka esmu partijas KPV LV biedrs, tādēļ man bija jāparaksta vienošanās par to, ka šī ir mana privāta iniciatīva un partija neiesaistīsies šīs iniciatīvas popularizēšanā. Kad devos parakstīt šo vienošanos, man izstāstīja, ka partijas biedri drīkst palīdzēt šīs iniciatīvas popularizēšanā. Manuprāt, šo vienošanos ievēroju. Portāls man nepiekrīt, jo uzskata, ka Artuss Kaimiņš nedrīkst palīdzēt izplatīt ziņas par šo iniciatīvu, tādēļ ir apturēta parakstu vākšana. Es gandrīz pat varētu piekrist portālam manabalss.lv, BET…

Ir tāda iniciatīva, kas aicina palielināt minimālo algu līdz 1000 Eiro mēnesī. Šai iniciatīvai ir grupa https://www.facebook.com/groups/MinimalaAlgaLatvija1000/
Šai grupai viens no administrators ir Valdis Kalnozols, kurš aktīvi aicina parakstīt šo iniciatīvu. Kā arī viņš šo grupu aktīvi izmanto sevis reklamēšanai. Manuprāt, šis KOALĪCIJAS politiķis (viņam ir visas iespējas šo iniciatīvu nogādāt līdz koalīcijas partneriem bez šīs iniciatīvas) izmanto cilvēku vēlmi pēc labākas dzīves, lai bruģētu sev ceļu nākošajām Saeimas vēlēšanām.

Ja manabalss.lv neredz Valda Kalnozola un ZZS saistību ar iniciatīvu, bet KPV LV saistību redz, tad es nezinu caur kādu prizmu viņi skatās.”

 

Tādējādi rodas pamatoti jautājumi par “Manabalss.lv” portāla objektivitāti un pat politisko piederību. Manabalss.lv portālā norādīti kritēriji par to, kas un kā var iesniegt iniciatīvas, tostarp –

Kas var iesniegt iniciatīvu?

Iniciatīvu var iesniegt Latvijas Republikas pilsoņi, kas sasnieguši 16 gadu vecumu.


“Vai par iniciatīvas izveidošanu vai parakstīšanos ir jāmaksā?

Iniciatīvu izveidošana un parakstīšanās portālā ir bezmaksas.”

 

“Manabalss.lv”, šķietami, ir gatava novirzīties no sludinātajiem demokrātiskajiem principiem, kad sabiedriskās iniciatīvas atbalsta specifiski politiķi, šajā gadījumā saskatot pārkāpumu, kad iniciatīvu atbalsta Artuss Kaimiņš, bet, kad iniciatīvu virza un izmanto savā priekšvēlēšanu kampaņā deputāts Valdis Kalnozols, tad problēmas un “pārkāpumi” netiek saskatīti.

Salvis Petriks “Rītakafija.lv” arī norāda:

 

Uzskatu, ka portāls manabalss.lv neuzspiež visiem iniciatīvu autoriem vienādus spēles noteikumus. Citi nedrīkst nevienā teikumā pieminēt savu saistību ar kādu politisko spēku, bet citi drīkst atklāti iesniegto iniciatīvu izmantot savai personīgajai priekšvēlēšanu aģitācijai.

 

Tādējādi norādot uz šķietamu noteikumu atšķirību atkarībā no iesniedzēja politiskās piederības. Lai gan “manabalss.lv” ir privāts nodibinājums (“Sabiedrības Līdzdalības Fonds”, Reģ. Nr. 40008164462), šādas darbības varētu tikt uzskatītas par diskriminējošām. Ja pastāv atšķirīgi kritēriji balstoties uz politisko piederību, tad par šādu kritēriju esamību attiecīgais nodibinājums varētu pat tikt sodīts.

Šobrīd iniciatīvas autors nav izlēmis, ko ar šo iniciatīvu tālāk darīt, jo manabalss.lv komanda pieprasa 1000 EUR, lai ļautu iniciatīvai virzīties tālāk, bet iniciatīvas autoram šādas naudas nav.

Rītakafija.lv komanda sekos šīs iniciatīvas un ap to izveidojušās situācijas tālākai virzībai un ziņos par to mūsu lasītājiem.

Saistītās tēmas: "ManaBalss.lv"KPV LVSalvis Petriks

youtube icon
Abonēt youtube