Ekonomikas ministrijas (EM) izsludinātajā 36 miljonu eiro vērtajā iepirkumā par naftas produktu drošības rezervju veidošanu pieteikušies 16 pretendenti, liecina EM informācija.

Patlaban EM, ievērojot Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu un Enerģētikas likuma regulējumu, organizē sarunu procedūru par naftas produktu drošības rezervju pakalpojumu sniegšanu ar mērķi nodrošināt Latviju ar valsts naftas produktu drošības rezervēm. Kopējais nepieciešamais naftas produktu drošības rezervju apjoms ir 336 440 tonnas un līguma darbības termiņš ir divi gadi no iepirkuma līguma noslēgšanas dienas.

Kopumā par dalību sarunu procedūrā tika saņemti 16 pieteikumi – SIA “Pirmas”, UAB “Okseta”, AS “Ventbunkers”, “Mercuria Energy Trading SA”, “Hartree Partners (UK) Limited”, SIA “Circle K Latvia”, SIA “Rdz Eneregy”, UAB “Baltic Petroleum”, “AB Orlen Lietuva”, SIA “Orlen Latvija”, “Vitol SA”, “Gunvor SA”, “Gunvor International B.V.”, “BP Europe SE-BP Nederland”, “BP Oil International Limited” un “SIA “Baltimar VT un “Access Recources AG””.

EM veiks kandidātu atbilstības pārbaudi, kā arī lūgs Satversmes aizsardzības birojam atzinumu par kandidātu atbilstību nacionālās drošības prasībām. Minēto prasību atbilstošie kandidāti tiks uzaicināti iesniegt piedāvājumu sarunu procedūras otrajai kārtai.

Jau ziņots, ka šā gada jūnijā Ekonomikas ministrija (EM) izsludināja sarunu procedūru par drošības rezervju pakalpojuma sniegšanu Latvijas naftas produktu rezervju izveidei, tam atvēlot 36 miljonus eiro, liecina informācija ministrijas mājaslapā.

EM skaidroja, ka Eiropas direktīva uzliek pienākumu dalībvalstīm uzturēt jēlnaftas un/vai naftas produktu obligātas rezerves. Piedāvātajam uzglabājamo naftas produktu drošības rezervju apjomam ir jāatbilst vismaz dienas vidējā tīrā importa daudzumiem 90 dienām.

Iepirkuma rezultātā plānots, ka drošības rezervju pakalpojuma sniegšana valsts naftas produktu rezervju izveidei tiks nodrošināta uz diviem gadiem.

LETA jau ziņoja, ka 2017.gada decembrī EM noslēdza līgumus par naftas produktu drošības rezervju uzglabāšanas pakalpojuma sniegšanu ar astoņiem uzņēmumiem kopsummā par 7,9 miljoniem eiro.

Līgumus EM noslēdza ar astoņiem komersantiem – SIA “Pirmas”, UAB “Okseta”, UAB “Baltic Petroleum”, SIA “Circle K Latvia”, AS “Ventbunkers”, SIA “RDZ Energy”, “Gunvor SA” un “Vitol SA”.

Naftas produktu drošības rezervju pakalpojuma līgumi noslēgti laika posmam no 2017.gada 29.decembra līdz 2018.gada 30.jūnijam ar tiesībām pagarināt vispārīgās vienošanās un līguma darbības termiņu, pusēm rakstiski vienojoties par termiņu, kas nav garāks par 20 dienām, un summu, kas nav lielāka par 10% no vispārīgās vienošanās kopējās līgumcenas, ievērojot piedāvājumos noteiktās līgumcenas un apjomus.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: naftanaftas produktu rezerves

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube