Joprojām turpinās meža purva ugunsgrēka ierobežošana Ramatas pagastā Mazsalacas novadā, kur vairāk nekā 30 hektāru platībā deg Saklaura (Oļļas) purvs, aģentūrai LETA teica Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš teica, ka vēja virziens ir mainīgs. Glābšanas darbos ir iesaistīti 15-20 VMD darbinieki un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, kā arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters.

Pēc Jaunķiķa teiktā, neraugoties uz piesaistīto ievērojamo cilvēku skaitu un tehnikas vienību, meža purva ugunsgrēku nav izdevies ierobežot. Ņemot vērā notikuma vietā esošo vēju, uguns turpina strauji izplatīties un tāpēc tika pieņemts lēmums, dzēšanas darbos piesaistīt otru helikopteri. Līdz ar to rīt palīgā Ramatas purva dzēšanā dosies helikopters no Lietuvas.

“Tā ir grūti pieejama vieta – purvs – ceļu nav, līdz ar to nekāda tehnika nevar piebraukt. Tiek vilktas līnijas un dzēšam no gaisa,” teica Jaunķiķis, piebilstot, ka tagad svarīgi ir, lai manoties vēja virzienam, uguns neieietu lielajā mežā.

VUGD aģentūru LETA informēja, ka, ņemot vērā straujo uguns izplatību, ugunsgrēka dzēšanas darbos patlaban iesaistītas 43 VUGD amatpersonas un 13 speciālās ugunsdzēsības automašīnas.

VUGD atgādināja, ka šodien plkst.18 ir sasaukta novada civilās aizsardzības komitejas ārkārtas sēde, lai pārrunātu situāciju saistībā ar ugunsnelaimi.

Mazsalacas novada pašvaldības mājaslapā izvietots brīdinājums iedzīvotājiem būt uzmanīgiem saistībā ar ugunsgrēku. “Aicinām iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka vietai, tā apgrūtinot dzēsēju darbu, kā arī apdraudot savu veselību un dzīvību! Ja gadījumā būs nepieciešama iedzīvotāju palīdzība, esiet atsaucīgi,” uzsvērts pašvaldības mājaslapā.

Jau ziņots, ka otrdien, 31.jūlijā vēlu vakarā aizdedzies vēl viens purvs Ramatas pagastā. Dienas laikā nav izdevies ugunsgrēku ierobežot.

Mazsalacas novada pašvaldības priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis (“Mazsalacas novadam”) aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka ne uguns, ne dūmi iedzīvotājus neapdraud, jo purva tiešā tuvumā nav ne ciematu, ne viensētu. Rokpelnis uzslavēja arī VUGD darbiniekus, kas aktīvi iesaistījušies ugunsgrēka dzēšanā.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: KūdrapurvsUgunsVUGD

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube