Valdība otrdien piešķīra Kultūras ministrijai (KM) 139 130 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai tā atbilstoši tiesas spriedumam varētu samaksāt pirms teju desmit gadiem reorganizētās valsts aģentūras “Jaunie trīs brāļi” nomas parādu par telpām Dzirnavu ielā 13.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, aģentūra “Jaunie trīs brāļi”, kas organizēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecību un citus būvprojektus, 2005.gadā sāka meklēt plašākas telpas. Izsludinātajā konkursā 2006.gada sākumā aģentūra saņēma tikai vienu piedāvājumu, kurā telpas Dzirnavu ielā 13 piedāvāja Anna Ķuzāne, Andris Pilvers un Raimonds Eizenšmits. Starp abām pusēm tika parakstīts nomas līgums, kas arī paredzēja, ka nomnieki par 94 648 latiem (aptuveni 134 568 eiro) veiks telpu pārbūvi.

Aģentūras LETA rīcībā nonācis tiesas spriedums, kurā skaidrots, ka vēlāk (2009.gadā) telpu iznomātāji no plašsaziņas līdzekļiem uzzināja, ka aģentūra tiek reorganizēta, un vērsās pie tās ar priekšlikumu par turpmāko telpu izmantošanu. Aģentūras atbildes vēstulē ticis skaidrots, ka tā tiek likvidēta un atkāpjas no noslēgtā nomas līguma, vienlaicīgi aicinot Ķuzāni, Pilveru un Eizenšmitu pieņemt iznomātās telpas.

Spriedumā teikts, ka, apmeklējot iznomātās telpas, konstatēts, ka tās nav atbrīvotas. Tāpat tajās tikuši konstatēti dažāda rakstura bojājumi. Līdz ar to telpu īpašnieki izteica iebildumus, prasot atlīdzināt zaudējums un nesamaksāto nomas maksu. Starp telpu iznomātājiem un aģentūru arī tika parakstīts telpu pieņemšanas nodošanas akts, kurā prasītāji norādīja, ka nepiekrīt nomas līguma izbeigšanai.

Vēlāk Ķuzāne, Pilvers un Eizenšmits vērsās pirmās instances tiesā, pieprasot 94 648 latu (134 568 eiro) kompensāciju par zaudējumiem, taču tiesa secināja ka pieteicēju prasījuma priekšmets ir telpu nomas parāda, nevis zaudējuma piedziņa. Tiesa pieprasījumu apmierināja.

Pēc tam KM iesniedza kasācijas sūdzību, kas tika noraidīta. Ar Augstākās tiesas Civillietu departamenta šī gada 14.augusta lēmumu civillietā tika atstāts negrozīts Rīgas apgabaltiesas spriedums un KM kasācijas sūdzība tika noraidīta. Tiesa nosprieda prasību apmierināt pilnībā, katrai personai par labu no KM piedzenot 44 856 eiro.

Papildus minētajam nolemts par labu Pilveram no KM piedzīt tiesas izdevumus – valsts nodevu 4544 eiro apmērā un ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus. Tāpat par labu Pilveram lemts piedzīt valsts ienākumos ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus 39 eiro apmērā.

KM pārstāve Inita Kabanova aģentūrai LETAaplieicnāja, ka tiesvedība bija par strīdu saistībā ar telpu nomas līguma izbeigšanu Rīgā, Dzirnavu ielā 13, pēc valsts aģentūras “Jaunie trīs brāļi” reorganizācijas 2009.gada 1.jūlijā.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Kultūras Ministrija

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube