Arī balsojuma priekšvakarā politiķi nav vienojušies par Saeimas Prezidija sastāvu, noskaidroja aģentūra LETA.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) turpinot strādāt, lai gūtu atbalstu saviem kandidātiem parlamenta spīkera amatam – Dagmārai Beitnerei-Le Gallai (JKP) vai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK). Politiķi arī neoficiālās sarunās ir piesardzīgi savās prognozēs par Prezidija sastāvu.

No balsojuma par spīkeru un tā, kurš rezultātā šo amatu ieņems, būs atkarīgs arī pārējais Prezidija sastāvs.

Pašlaik uz spīkera amatu plāno kandidēt Dagmāra Beitnere-Le Galla un Ināra Mūrniece. Citiem amatiem Prezidijā “Attīstībai/Par!” varētu virzīt Mariju Golubevu, “Saskaņa” – Andreju Klementjevu, “KPV LV” – Artusu Kaimiņu, Zaļo un zemnieku savienība – Gundaru Daudzi.

Daļa frakciju pagaidām oficiāli nenosauc, kā tās iecerējušas balsot jautājumā par spīkeru. JKP un nacionālā apvienība plāno atbalstīt savus kandidātus.

“KPV LV” arī vēl lemj par kuru no kandidātiem balsot rīt, tā Rīta kafijai pavēstīja partijas līdzpriekšēdētājs Artuss Kaimiņš.

“Saskaņas” līderis Jānis Urbanovičs pagaidām nesola atbalstu kādam no izvirzītājiem Saeimas priekšsēdētāja amata kandidātiem – Beitnerei-Le Gallai vai Mūrniecei. “Neviens no viņiem nav mūs uzrunājis, acīmredzot mūsu balsis viņiem nevajag, un tad viņi tās arī nedabūs,” aģentūrai LETA pauda Urbanovičs. “Varbūt mūsu balsis kādu var aizvainot, mēs taču esam tik ļoti nožņaugti ar sarkanām līnijām,” turpināja politiķis.

Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) pagaidām nekomentē, kuru no izvirzītajām kandidātēm atbalstīs. Kā norādīja politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts, pagaidām neesot pilnīgas skaidrības, kas būs kandidāti uz šo amatu. Politiskajam spēkam ir skaidrs iekšējais viedoklis, kas pašlaik netiks izpausts. Reizē AP vēl vērtēs situāciju, lai pieņemtu tādus lēmumus, kas nodrošinātu strādātspējīgas koalīcijas izveidošanos.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) varētu atbalstīt pašreizējās parlamenta priekšsēdētājas Mūrnieces ievēlēšanu arī par 13.Saeimas priekšsēdētāju, aģentūrai LETA pastāstīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. Ņemot vērā JKP nostāju pret ZZS dalību valdībā, politiskais spēks neredz iespēju atbalstīt JKP pretendenti Beitneri-Le Gallu Saeimas spīkeres amatam.

“Jaunās Vienotības” frakcija arī plāno rīt lemt par šo jautājumu.

LETA jau vēstīja, ka līdz šim konkrētas vienošanās par Saeimas Prezidija vai komisiju vadību starp 13.Saeimā ievēlētajām partijām nav panāktas. Uz savu pirmo sēdi jaunā Saeima sanāks jau otrdien.

 

Ziņas avots: LETA

youtube icon
Abonēt youtube