Valsts prezidenta nominētā Jāņa Bordāna (JKP) veidotajam Ministru kabinetam pagaidām drošu atbalstu sola vien “KPV LV” deputāti, kas nozīmē, ka kopā ar atbalstu no paša vadītās partijas biedriem Bordāna valdībai būtu 32 parlamentāriešu balsis, jo katru no minētajiem politiskajiem spēkiem Saeimā pārstāv 16 deputāti.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien paziņoja, ka viņš valdības veidošanu uzticēs Bordānam. Prezidents aicināja politiķi divu nedēļu laikā – līdz 21.novembrim – izveidot valdības aprises un jaunajai valdībai nodrošināt Saeimas vairākuma atbalstu. Ja līdz noteiktajam datumam netiks panākta vienošanās, Valsts prezidents aicinās citu Ministru prezidenta kandidātu veidot valdību.

Pēc tikšanās ar prezidentu Bordāns paauda “80% pārliecību”, ka viņa veidoto valdību parlaments apstiprinās. Politiķis piebilda, ka jaunās valdības veidošanā nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), kā tas tika pausts arī iepriekš.

JKP līdera iespējamo Ministru kabinetu ir gatava atbalstīt partija “KPV LV”, trešdien žurnālistiem paziņoja šī politiskā spēka pārstāvis Aldis Gobzems.

Tiesa, patlaban gan nav zināms potenciālais Bordāna vadītā Ministru kabineta sastāvs, bet “KPV LV” pārstāvis Artuss Kaimiņš žurnālistiem atzina, ka viņa politiskais spēks ir nosaucis tās prioritāros amatus valdībā, tomēr publiski tos pagaidām neatklāj. Gobzems gan atzina, ka “KPV LV” būtu gatava atbalstīt iekšlietu ministra amatā Jutu Strīķi (JKP).

Tikmēr partiju apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) paudusi gatavību sadarboties ar Bordānu, bet no jaunās valdības veidotāja vēlas redzēt izvērstāku plānu par valdības deklarāciju.

Arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK paudusi gatavību runāt par iespējamo sadarbību ar Bordānu.

Savukārt “Jaunās Vienotības” (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Judins atturējās komentēt jautājumu par politiskā spēka gatavību strādāt Bordāna vadītajā valdībā. No politiķa teiktā izrietēja gatavība runāt ar Bordānu par valdības veidošanu, uzsverot, ka ir pozitīvi vērtējamas parlamentā ievēlēto spēku savstarpējās sarunas.

Jau trešdien sākās Bordāna sarunas ar potenciālajiem koalīcijas partneriem par iespējamu sadarbību nākotnē, tomēr aktīvākas sarunas sāksies ceturtdien, kad prezidenta nominētais Ministru prezidenta amata kandidāts tiksies ar AP un “KPV LV” pārstāvjiem.

 

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: 13. Saeima.Aldis GobzemsJānis BordānsJKPKPV LV

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube