Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) valde aicina Veselības ministriju (VM) apliecināt konkrētu algas pielikumu Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem, aģentūrai LETA norādīja biedrības pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Viņa norādīja, ka lēmums izteikt aicinājumu tika pieņemts notikušajā LĀB valdes sēdē.

LĀB valde aicina VM un veselības ministri Andu Čakšu (ZZS) sniegt ar reāliem skaitļiem pamatotu dokumentu, kas apliecina konkrētu algas pielikumu NMPD darbiniekiem. Čakša iepriekš, uzrunājot NMPD darbiniekus, norādīja, ka šogad vidējā ārsta palīga alga bijusi 1003 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Latvijas Ārstu biedrības rīcībā esošā informācija liecina, ka reālais algas pielikums NMPD darbiniekiem ir ievērojami mazāks par ministrijas publiski solīto un šobrīd publiskoto.

VM aicināta informāciju sniegt pietiekami plašā apjomā, vērtējot gan kopējo, gan individuālo finansējuma pieaugumu NMPD darbiniekiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā.

Kā žurnālistiem sacīja dienesta direktore Liene Cipule, patlaban dienestā notiek “masveida mediķu aizplūšana”, kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Satraukumu par iespējamo atalgojuma nepalielināšanu nākamgad paudušas arī Latvijas lielākās slimnīcas. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas pārstāvji apgalvoja – ja nākamgad netiks palielināts mediķu atalgojuma finansējums, universitātes slimnīcu darbiniekiem samazināsies ienākumi.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: NMPDVeselības ministrija

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube