Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) piedāvājumu par izmaiņām pagaidu budžeta veidošanā, lai risinātu jautājumu par nākamā gada valsts budžeta novēlotu pieņemšanu.

Deputāti vienojās šo likumprojektu izskatīt steidzamības kārtībā. Priekšlikumus uz otro lasījumu likumprojektam varēs iesniegt līdz 3.decembra plkst.12, savukārt galīgajā lasījumā izmaiņas parlamentā plānots skatīt 6.decembrī.

Likumprojektu atbalstīja 93 deputāti, neviens no parlamentāriešiem nebija pret vai atturējies.

Ziņojot par šo likumprojektu, deputāte, aizejošās valdības finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) skaidroja, ka pašlaik ir skaidrs, ka nākamā gada budžets nestāsies spēkā no 1.janvāra. Līdzīgas situācijas iepriekš ir gadījušās divas reizes. Tomēr šoreiz nepieciešams regulējums atsevišķu jautājumu risināšanai.

FM rosina Saeimu atbalstīt risinājumu par izmaiņām pagaidu budžeta veidošanā, proti, atteikties no principa, ka budžeta nepieņemšanas gadījumā nākamā gada budžeta izdevumi mēnesī nevar pārsniegt divpadsmito daļu no iepriekšējā gada apropriācijas. Tā vietā rosināts noteikt, ka nākamā gada budžeta izdevumi nevarēs pārsniegt vidēja termiņa budžeta ietvara likumā attiecīgam gadam noteiktos izdevumus.

Ja no 1.janvāra nestāsies gadskārtējā valsts budžeta likums, tad izdevumi mēnesī nevarēs pārsniegt iepriekšējā gada budžeta vienu divpadsmito daļu. Tomēr ir pozīcijas, kur nākamgad izdevumiem jau janvārī jābūt lielākiem par šo vienu divpadsmito daļu, piemēram, izdevumi Saeimas lēmumu izpildei pensiju un pabalstu jomā, pedagogu algām, kā arī finansējums Satversmes tiesas spriedumu izpildei.

Pensijām un pabalstiem nākamgad nepieciešami papildu 10,36 miljoni eiro, pedagogu darba samaksai papildu nepieciešami 17,58 miljoni eiro, tiesnešu un prokuroru darba samaksas paaugstināšanai papildu nepieciešami 8,87 miljoni eiro, bet pagarinātā darba laika samaksai mediķiem papildu nepieciešami 16,09 miljoni eiro.

Savukārt aizejošās valdības iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) iepriekš uzsvēra, ka deputātu atbalstītajam risinājumam jāparedz iespēja novirzīt papildu finansējumu, lai policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem un cietuma amatpersonām izmaksātu izdienas pabalstu jau no 1.janvāra.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: 13. Saeima.Budžets

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube