Lielbritānijā ir strauji samazinājies no Eiropas Savienības (ES) valstīm ieceļojošo cilvēku skaits, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Brože.

Viņa gan uzsvēra, ka šis novērojums ir “tīri empīrisks”, jo Lielbritānijā nav tāda iedzīvotāju reģistra, kas fiksētu iedzīvotāju izcelsmi.

Pēc vēstnieces teiktā, jau pērn Lielbritānijā visstraujāk samazinājās iebraucēju skaits no Latvijas un tām valstīm, kuras iestājās ES kopā ar Latviju. “Tas process ir turpinājies, līdz ar to vismaz [Lielbritānijā] iebraucošo latviešu skaits noteikti nav palielinājies,” uzsvēra Brože.

Jautāta, kāda savukārt ir no Lielbritānijas izbraucošo Latvijas iedzīvotāju statistika, vēstniece skaidri neatbildēja, taču atzina, ka no cilvēkiem, kuri apsver atgriešanos Latvijā, tiek saņemts ļoti daudz jautājumu. Kā labu iniciatīvu Brože uzteica reemigrācijas koordinatoru darbu. Arī vēstniecībās tiekot rīkoti īpaši tikšanās vakari tautiešu organizācijām.

Kopumā patlaban Lielbritānijā dzīvo virs 100 000 Latvijas pilsoņu, norādīja Brože.

Vēstniece atzina, ka Lielbritānijas izstāšanās no ES bez vienošanās varētu radīt daudz sarežģījumu gan ekonomikai, gan iedzīvotājiem, tāpēc viņa ļoti cer, ka “Brexit” vienošanos tomēr izdosies panākt.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Lielbritānija. Brexit

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube