Beļģijā ir demisionējusi premjerministra Šarla Mišela (Charles Michel) vadītā valdība pēc tam, kad Beļģijas parlaments ir liedzis savu atbalstu mazākuma valdības piedāvājumam.

Kā raksta britu ziņu portāls The Guardian, dramatiskie notikumi Beļģijas parlamentā notikuši otrdien, 18.decembrī, kad Mišels aicinājis deputātus atbalstīt viņa vadītu mazākuma valdību, lai tā varētu nostrādāt atlikušo laiku līdz parlamenta vēlēšanām 2019.gada maijā.

Šis priekšlikums nav guvis beļģu likumdevēju vairākuma atbalstu, un pēc tā noraidīšanas opozīcijas partijas ierosinājušas neuzticības balsojumu pret Mišelu kā valdības vadītāju.

Beļģijas premjerministrs parlamentā Briselē tad paziņojis par atkāpšanos, un jau otrdien Beļģijas karalis lūdzis viņu uzņemties pagaidu valdības vadītāja pienākumus, kamēr parlaments mēģina vienoties par jaunas koalīcijas izveidi.

Mišela valdība parlamenta vairākumu zaudēja decembra pirmajā pusē, kad koalīciju pameta lielākā partija, labēji noskaņotā Jaunā flāmu apvienība, kura iestājas par imigrācijas ierobežošanu valstī. Jaunai flāmu apvienībai nepieņemams bija premjerministra lēmums parakstīt ANO Vispasaules migrācijas paktu, pret ko iestājušās virkne Eiropas valstu valdību un parlamentu, tostarp arī Latvijas Saeima.

Bildē- Demisionējušais Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels.

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: BeļģijaBeļģijas premjerministrs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube