Rīga, 25.janv., LETA. Pagājušā gada nogalē prokuratūra Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai nodevusi krimināllietu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā rezultātā valstij nodarīti vairāk nekā 480 000 eiro lieli zaudējumi, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras izmeklētajā lietā apsūdzēta uzņēmuma amatpersona, kura 2015. un 2016.gadā uzņēmuma interesēs nolūkā izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas nodeva dokumentus ar tajos iekļautu nepatiesu informāciju par faktiski nenotikušiem darījumiem PVN deklarāciju sastādīšanai un iesniegšanai Valsts ieņēmumu dienestā. Tādējādi PVN deklarācijās par 2015.gada trīs mēnešiem, kā arī par 2016.gada septiņiem mēnešiem tika iekļauta apzināti nepatiesa informācija par reāli nenotikušiem darījumiem.

Apsūdzētā darbību rezultātā valstij nodarīts zaudējums 483 489 eiro apmērā.

Vienlaikus kriminālprocesā tika sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai juridiskai personai, jo noziedzīgo nodarījumu apsūdzētais izdarīja uzņēmuma interesēs.

Prokuratūra atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Prokuratūra

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube