Rīga, 7.febr., LETA. Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par nacionālā naida kurināšanu saistībā ar Rīgā iedzīvotājiem izplatīto aicinājumu piedalīties sestdien paredzētajā partijas “Saskaņa” atbalsta mītiņā, aģentūrai LETA apliecināja VP pārstāve Ilze Jurēvica.

Sociālajos tīklos izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem izplatītas lapiņas, kurās redzams Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri uz kuru ķiverēm kāškrusta vietā attēlots logo, kas ir līdzīgs nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) logo. Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu “Tāpēc, ka krievs”.

Jurēvica pastāstīja, ka kriminālprocess sākts pēc VP iniciatīvas un tas ir saistīts ar Bolderājā izplatītājiem aicinājumiem iedzīvotājiem.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 78.panta pirmās daļas par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu. Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

VP informāciju nodevis arī Valsts drošības dienestam. Šajā iestādē aģentūrai LETA komentāru patlaban nav izdevies iegūt.

Kā ziņots, partija “Saskaņa” sestdien pieteikusi mītiņu Rātslaukumā. Pēc partijas aplēsēm, tajā varētu piedalīties aptuveni 1000 iedzīvotāju. Sapulces oficiālais mērķis esot dot iespēju iedzīvotājiem izteikt savu viedokli par pēdējā laikā valstī un Rīgā notiekošo.

Tomēr, kā liecina Rīgas domes deputāta Vitālija Dubova (S) ieraksts sociālajā vietnē “Facebook”, mītiņš paredzēts Rīgas mēra atbalstam. “Apmelot Nilu ir vieglāk nekā uzvarēt vēlēšanās. Robeža ir pārkāpta, mēs iziesim ielās!” pausts deputāta ierakstā, kurā solīts, ka pasākumā atbalstu Ušakovam paudīs arī “Maskačkas sportisti”.

Pasākumu šajā pat vietā un laikā pieteikusi arī VL-TB/LNNK. Nacionālās apvienības protesta laikā plānots paust viedokli, ka Ušakovam saskaņā ar Rietumeiropas demokrātijas principiem ir jāatkāpjas no amata.

Rīgas domes izpilddirektors vēl vērtēs, vai atļaut VL-TB/LNNK rīkot mītiņu tajā pat laikā un vietā, kur savu pasākumu kā pirmā pieteikusi partija “Saskaņa” aģentūrai LETA apliecināja izpilddirektora pārstāve Aira Šmelde. Izpilddirektors konsultēšoties ar tiesībsargājošajām iestādēm par to, vai abu pasākumu norise ir saskaņojama.

Likums “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” nosaka, ka pēc pieteikuma saņemšanas pašvaldībai jāpārliecinās, vai pasākums netraucēs iepriekš pieteiktus citus publiskus pasākumus, sapulces, gājienus vai piketus, neradīs būtiskus transporta vai gājēju kustības traucējumus, kā arī neapdraudēs citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību vai tikumību.

Aizvadītajā nedēļā Rīgas domi atkārtoti “sašūpoja” korupcijas skandāls pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Veicot procesuālās darbības, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veica kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.

Ušakovs pēc kratīšanām no amata atkāpties negrasās, jo viņam nekāds statuss šajā procesā piemērots neesot un viņš neesot veicis nekādas nelikumīgas darbības. “Saskaņa” paudusi viedokli, ka notikušās kratīšanas esot politiska izrēķināšanās.

Tikmēr opozīcija jau iesniegusi pieprasījumu par domes ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai atkārtoti rosinātu Ušakova nomaiņu Rīgas mēra.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Nacionālā naida kurināšana

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube