«Latvijas darba tirgus turpina uzkarst – bezdarba līmenis samazinās, iedzīvotāju līdzdalības līmenis darba tirgū sasniedz jau 70%, un Latvijas darba tirgus piesātinājums turpina augt. Līdz ar to paredzams, ka nākamajos gados turpināsies spiediens uz darba samaksu un inflāciju, kas ilgtermiņā var paaugstināt inflācijas rādītājus,» norāda Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) locekle Inna Šteinbuka, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Apstiprinot reālā iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognozi, FDP norāda, ka, salīdzinot ar iepriekšējo prognozi 2018.gada oktobrī, Finanšu ministrija (FM) reālo IKP pieauguma tempu 2019.gadam ir palielinājusi no 3% līdz 3,2%, t.i., par 0,2 procentpunktiem un bez izmaiņām turpmākajos gados.

«Tomēr jāņem vērā, ka globālā mērogā ir radušies jauni riski, kā rezultātā samazinājusies ārējā tirdzniecība un ārējais pieprasījums. Tas varētu novest pie scenārija, ka 2019.gadā reālā IKP augsme nebūs straujāka, bet saglabāsies iepriekš prognozētajā 3% apmērā,» uzsver Šteinbuka.

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Photo by Jonathan Brinkhorst

Saistītās tēmas: Latvijas darba tirgus

youtube icon
Abonēt youtube