Bijušais zāļu ražotāja AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks un bijušais padomes loceklis Mārtiņš Krieķis uzņēmuma valdes locekļu nomaiņā saskata draudus uzņēmuma nākotnei, liecina abu teiktais aģentūrai LETA.

Rebenoks norādīja, ka valdes nomaiņa liecina par to, par ko iepriekšējā padome brīdināja, proti, par jaunās padomes vēlmi izsaimniekot “Olainfarm”.

Pēc Rebenoka paustā, par notikušo “Olainfarm” akcionāru priekšā būs jāatbild tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) un Uzņēmumu reģistram, kurš pieļāva mikroautobusā notikušas akcionāru sapulces lēmumu reģistrēšanu.

Rebenoks uzskata, ka sekas patlaban notikušajam būs saistītas ar rūpnīcas nākotni. “Ja tuvākajās dienās tiesiskums netiks atjaunots, tad attiecīgi par sekām var personālijas, kuras par to būs personīgi atbildīgas,” sacīja Rebenoks.

Tikmēr Krieķis pauda nostāju, ka valdes locekļu atsaukšana no pienākumu pildīšanas nozīmē ekonomikai ļoti būtiska uzņēmuma darbības beigas, jo bez šīm “atslēgas personām” faktiski ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu tirgū uzņēmums nevarēšot pastāvēt.

Krieķis uzskata, ka šim padomes lēmumam būs nopietnas sekas.

Jau ziņots, ka “Olainfarm” jaunieceltā padome ceturtdien veikusi izmaiņas kompānijas valdes sastāvā, tostarp par kompānijas valdes priekšsēdētāju iecelts Lauris Macijevskis, teikts kompānijas paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Atbilstoši padomes lēmumam no amata atbrīvots kompānijas līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs, kā arī valdes locekļi Mihails Raizbergs un Vladimirs Krušinskis, bet darbu valdē turpinās Veronika Dubicka, Raimonds Tereņtjevs, Mārtiņš Tambaks un aprīļa sākumā valdē ieceltais Macijevskis.

Vienlaikus kompānijas valdē no jauna iecelta “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” vadītāja Milana Beleviča, kā arī Signe Baldere-Sildedze un Mārtiņš Pūriņš.

Tāpat atbilstoši “Olainfarm” padomes lēmumam vairākiem valdes locekļiem noteiktas pārstāvības tiesības, tostarp Dubickai, Tereņtjevam un Pūriņam noteiktas tiesības pārstāvēt “Olainfarm” tikai kopā ar vēl diviem valdes locekļiem, Macijevskim, Belevičai un Balderei-Sildedzei noteiktas tiesības pārstāvēt “Olainfarm” atsevišķi, bet Tambakam pārstāvības tiesības nav mainītas, saglabājot tiesības pārstāvēt kompāniju atsevišķi.

“Olainfarm” pārstāvji aģentūrai LETA pavēstīja, ka ceturtdien kompānijas padomes sēde tika uzklausīti valdes locekļi, konstatējot rupju pilnvaru pārsniegšanu un nepienācīgu pienākumu izpildi.

“”Olainfarm” padome bija spiesta pieņemt lēmumu par izmaiņām valdē, jo, iepazīstoties ar situāciju uzņēmumā, atklājās valdes locekļu rupji pārkāpumi. Konstatēta maldinošu ziņu izplatīšana par “Olainfarm” akcionāru sastāvu, kā arī pretlikumīgi paziņojumi par iepriekš izsludinātas akcionāru ārkārtas sapulces atcelšanu. Atklājās, ka 1.aprīlī “Olainfarm” valde ir parakstījusi un iesniegusi pieteikumus Uzņēmumu reģistrā par neesošas un fiktīvas akcionāru ārkārtas sapulces norisi,” klāstīja kompānijas pārstāvji.

Vienlaikus “Olainfarm” padome uzdeva valdei vērsties tiesībsargājošās iestādēs, lai pārbaudītu vai minēto valdes locekļu darbībās ir konstatējams noziedzīgs nodarījums.

Tāpat kompānijā atzīmēja, ka jaunieceltajiem valdes locekļiem ir iepriekšēja pieredze vadošos amatos. Tostarp Pūriņš ir informācijas tehnoloģiju jomas profesionālis, kurš iepriekš strādājis AS “Sadales tīkls” un Latvijas Universitātē, bet Baldere-Sildedze un Beļeviča iepriekš ieņēmušas amatus “Olainfarm” padomē.

Jau ziņots, ka jaunieceltā padome pirmās izmaiņas “Olainfarm” valdē pieņēma 1.aprīlī, no amata atbrīvojot valdes locekli Ingu Krūkli un viņas vietā ieceļot Macijevski.

Tāpat vēstīts, ka Uzņēmumu reģistrs otrdien, 2.aprīlī, apstiprināja izmaiņas “Olainfarm” valdes un padomes sastāvā. Tādējādi šobrīd uzņēmuma padomi vada ekonomists Gundars Bērziņš, bet tās sastāvā strādā arī Jānis Buks, Kārlis Krastiņš, Andrejs Saveļjevs un Haralds Velmers. Šādā sastāvā padomi pirmdien, 1.aprīlī, pie uzņēmuma ieejas novietotā mikroautobusā iecēla akcionāri, kuriem kopumā pieder 61,5% akciju.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Olainfarm

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube