Šodien, 16. janvārī, tiek nolasīts farmācijas kompānijas “Olainfarm” vadītāja un līdzīpašnieka Valērija Maligina testamentu, un īsi pirms tam zvērinātas notāres Valdas Vaivaras prakses vietā jau pulcējas cilvēki. Testamenta nolasīšana notiks aiz slēgtām durvīm un viņa atraitnes Elīnas Maliginas vietā uz nolasīšanu ieradies sievietes pilnvarotais advokāts. 

Uzņēmējam palikuši četri neatraidāmie mantinieki – divas jau pilngadību sasniegušās meitas Irina un Nika, kura pērnā gada vasarā Maliginam dāvāja pirmo mazbērnu, jaunākā atvase Anna un atraitne Elīna Maligina.

Lai arī kāda nebūtu Maligina pēdējā griba, katram no neatraidāmajiem mantiniekiem ir tiesības uz pusi no likumiskās mantojuma daļas, kas pienāktos gadījumā, ja testamenta nebūtu, bet pagaidām vēl pāragri spriest, vai kādam būs iemesls apstrīdēt uzņēmēja atstāto testamentu.

Maliginam piederēja privātmāja Jūrmalā, kuru, kā liecina Zemesgrāmatas informācija, viņš iegādājās 2011. gadā par aptuveni 756 tūkstošiem latu (aptuveni 1,08 miljoniem eiro). Par citiem uzņēmēja nekustamajiem īpašumiem publiski nav zināms, bet visvairāk prātus nodarbina zāļu ražotājas “Olainfarm” akciju kontrolpaketes liktenis – Maligina īpašumā bija gandrīz 70% uzņēmuma akciju.

Maligina nāves dēļ pagarināts uzņēmuma 2017. gada finanšu pārskata apstiprināšanas termiņš, un “Olainfarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš aģentūrai LETA skaidrojis, ka gadījumā, ja Maligina testamentā atstātās mantas sadales process ievilksies, kas kavēs arī viņam piederošo uzņēmuma akciju nodošanu jaunajiem īpašniekiem, tiesa var iecelt mantojuma aizgādni, kam būtībā ir tādas pašas tiesības kā akciju īpašniekiem.

Kā vēstījis “Dienas Bizness”, pēc Maligina nāves saņemti vairāki uzņēmuma akciju kontrolpaketes pirkšanas piedāvājumi, tomēr jautājumu par pārdošanu varēs lemt tikai uzņēmēja mantinieki.

Jāatgādina, ka Maligins mūžībā devās 52 gadu vecumā savās mājās Jūrmalā. Uzņēmēja pēkšņās nāves iemesls publiski netiek atklāts, bet policija informēja, ka nesaskata tajā vardarbības pazīmes.

Neilgi pirms nāves viņš bija salabis ar sievu mākslinieci Elīnu Maliginu, kura pēc vairāku mēnešu prombūtnes un dzīves Austrijā bija atgriezusies Maligina Jūrmalas privātmājā. Neilgi pēc “Olainfarm” vadītāja nāves viņa atraitne tika atbrīvota no farmācijas uzņēmumu “Silvanols” un “Longgo” valdes priekšsēdētājas amatiem.

Foto: RK arhīvs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube