Būt mātei ir svēta misija, jo neviens nav pasaulē nācis bez paša galvenā – mātes, sveicot Latvijā dzīvojošās mātes, norādīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

“Manas vissiltākās bērnības atmiņas saistītas ar māmiņu un vecmāmiņu – tās dod spēku, pārvarēt grūtības arī tagad, kad viņu vairs līdzās nav. Saudzējiet, mīliet un sargājiet savas māmiņas!” aicina ministre.

Kā aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā (LM), pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908.gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Saskaņā ar LM informāciju, 2017.gadā piedzima 20 800 bērnu, kas, salīdzinot ar 2016.gadu, ir par 1100 mazāk. 2017.gadā augstākie dzimstības rādītāji bija sievietēm 25-34 gadu vecumā, proti, 62% bērnu piedzima sievietēm šajā vecuma grupā.

LM informēja, ka valstī patlaban palielinās otro un trešo bērnu īpatsvars jaundzimušo kopskaitā, otro bērnu īpatsvaram jaundzimušo kopskaitā sasniedzot apmēru, kāds bija astoņdesmito gadu vidū un beigās, bet trešo bērnu īpatsvars jaundzimušo kopskaitā patlaban ir augstākais pēdējo 30 gadu laikā.

Pēc LM paustā, Latvijā ir vairāk nekā 200 000 ģimeņu ar bērniem līdz 18 gadu vecumam, no kurām gandrīz 40 000 ir daudzbērnu ģimenes, kuras ikdienā aprūpē trīs un vairāk bērnus.

LM atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā ir stājušās spēkā arī vairākas būtiskas izmaiņas normatīvajos aktos, kas skar jaunās māmiņās. Tagad vecāku pabalstu var saņemt arī tad, ja darba tiesiskās attiecības beigušās grūtniecības vai pēcdzemdību atvaļinājumā laikā.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Mātes dienaRamona Petraviča

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube