Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) iebilst pret tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) aicinājumu vēstulē Saeimas Juridiskajai komisijai atbrīvot NEPLP priekšsēdētāju Daci Ķezberi no amata, aģentūru LETA informēja NEPLP.

“NEPLP šādu izpildvaras un vienas partijas iejaukšanos demokrātiskas sabiedrības sistēmā uzskata par nepieļaujamu un prettiesisku bezprecedenta gadījumu, kas neatbilst Eiropas Savienības (ES) likumdošanai un rekomendācijām,” uzvēra padomē, aicinot Saeimas Juridisko komisiju objektīvi, kas trešdien lems par šo jautājumu, to vērtēt, “balstoties uz tiesiskuma un veselā saprāta pamatprincipiem”.

Ķezbere norāda, ka NEPLP atkārtoti aicina politiķus tā vietā veltīt laiku un resursus reālu problēmu risināšanai, kādas, piemēram, mediju nozarē ir Sabiedrisko mediju likuma izstrāde, katastrofāli mazais sabiedrisko mediju finansējums, nepieciešamība valsts budžeta likumā 2020-2022.gadam iestrādāt budžetu mediju tehnoloģiskai izaugsmei un nodrošinājumam. Esot jārisina arī jautājumi par iespēju sabiedriskajiem medijiem iziet no reklāmas tirgus, LSM sabiedrisko mediju digitālās platformas izaugsmi, kā arī iespēju Latvijas iedzīvotājiem beidzot skatīties sabiedrisko televīziju HD kvalitātē.

Jau ziņots, ka Saeimas Juridiskā komisija šodien vērtēs tieslietu ministra ierosinājumu no amata atbrīvot Ķezberi no amata.

Bordāns pagājušajā nedēļā Juridiskajai komisijai nosūtīja vēstuli, kurā minēti vairāki apstākļi, kas liecinot gan par būtiskiem un apzināti pieļautiem pārkāpumiem, organizējot konkursu uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu vakantajiem amatiem, gan par NEPLP darbības neatbilstību sabiedrības interesēm, tostarp nenodrošinot pietiekamu piešķirto valsts budžeta līdzekļu izlietojuma kontroli. Vienlaikus ministrs vērsis uzmanību, ka pārkāpumus minētā konkursa norisē ir konstatējusi arī prokuratūra.

Atbilstoši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktajam NEPLP darbu organizē, kā arī par tās uzdevumu izpildi atbild NEPLP priekšsēdētājs. Līdz ar to tieši NEPLP vadītājai ir vislielākā atbildība par padomes darbību, tostarp par tās pieļautajiem pārkāpumiem, uzsvēris Bordāns.

Tāpat ziņots, ka pavasarī konkursa rezultātā NEPLP nolēma par LTV valdes priekšsēdētāju apstiprināt farmācijas kompānijas “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, bet par LTV valdes locekli digitālās attīstības un satura jautājumos – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem nebija iepriekšējas darba pieredzes medijos. Pēc tam daļā sabiedrības izskanēja iebildumi lielākoties pret Giela kandidatūru. Vēlāk gan viņš, gan Juhņēviča paziņoja, ka atsakās no amatiem LTV valdē.

Savukārt nesen TV3 raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka pērn nodibinātā biedrība “Latvijas nacionālo vērtību fonds”, kuras valdē ir NEPLP locekļi Patriks Grīva un Ivars Āboliņš, kā arī Grīvas partneris citos projektos Egils Cīrulis, saņēmusi teju 60 000 eiro no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Ogres pašvaldības par vairāku diskusiju rīkošanu.

Tāpat NEPLP sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību pret mediju koncernu “All Media Latvia”, vērtējot iespēju sodīt uzņēmumu par to, kā TV3 ziņu raidījumā interpretēta Valsts kontroles paustā kritika pašas NEPLP darbam.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: 13. Saeima.NEPLP

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube