Pedagogiem nepieciešams atgādinājums par to, cik nozīmīgu un vērtīgu darbu viņi dara, jo tas sekmētu pedagogu pašapziņas un arī profesijas prestiža pieaugumu, secināts šodien notikušajā ekspertu diskusijā “Pedagogi nākotnē – izzūdoša vai prestiža profesija”.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja pasākuma organizētāji, Neatkarīgās izglītības biedrība, tika secināts, ka drošības un autonomijas sajūta un labvēlīga psiholoģiskā vide skolā vajadzīga ne tikai skolēniem, bet arī pedagogiem. Tāpat vajadzīgi skaidri definēti sasniedzamie rezultāti un formulējums, ko no katras personas sagaida skola un izglītības politikas veidotāji.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) norādīja uz to, ka skolās trūkst skolotāju sociālekonomisko apsvērumu dēļ un ministrija iegulda lielu darbu, lai īstenotu jauno pedagogu sagatavošanas programmu.

“Attieksme pret skolotāju mainīsies tik ātri, cik paši būsim radoši, inovatīvi, aktīvi un spējīgi, kā arī pedagogu prestižs nāks kopā ar pašu skolotāju pašcieņu un analītiskiem stāstiem par profesiju,” sacīja Šuplinska.

Diskusijā piedalījās Šuplinska, Latvijas Universitātes profesore, Neatkarīgās izglītības biedrības valdes locekle Zanda Rubene, Limbažu novada ģimnāzijas direktore Gunta Lāce, Rīgas Franču liceja datorikas un programmēšanas skolotāja Vitnija Kokoreviča, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Inguna Granta un Rīgas Centra humanitārās vidusskolas 12. klases skolniece Adele Pužule.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Ilga Šuplinska

youtube icon
Abonēt youtube