zglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska  jaunajā mācību gadā novēl būt prasīgiem un atbildīgiem un aicina skolēnus un studentus uzdot daudz jautājumu saviem skolotājiem un pasniedzējiem, jo tad būs vieglāk atrast īsto atslēgu mācīšanas procesam un izpratnes veidošanai, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ministre Zinību dienā vēl, “lai satraucošā enerģija, prieks par tikšanos, kopā būšanu un kopā varēšanu iedvesmo visa mācību gada garumā”.

Šuplinska atgādina, ka visiem ir viens mērķis – būt mums pašiem, spēcīgiem, gudriem un iejūtīgiem šodien, rīt un Latvijas kopīgajā nākotnē. Tāpēc ministre aicina uzmundrināt un atbalstīt vienam otru ikdienā, satiekoties gan reālajā, gan virtuālajā pasaulē, kā arī biežāk smaidīt “no iekšpuses un pēc būtības”.

“Biežāk atbalstīsim viens otru! Skolēns – skolēnu, students – studentu. Bet arī skolotāju, docētāju. Mums katram kādā brīdī var uzmākties skumjas, nevarēšana un nespēks. Šķiet, visgaidītākais atbalsts un iespēja smaidam ir saruna. Ja kāds zina, kā var labāk organizēt stundu, apgūt vielu, nostiprināt prasmes, iegūt jaunu risinājumu, saplānot projektu, – stāstiet, rīkojieties! Jo tikmēr, kamēr dara, nav laika garlaicībai, citu nosodīšanai un nemitīgām žēlabām,” mudina izglītības ministre.

Viņa norāda, ka jaunais mācību cēliens skolās būs tehnoloģiju gads, bet augstskolās – ceļš uz atvērtību un atbildību.

“Pasaule mainās strauji, tikmēr mēs, kas dzīvojam Latvijā, runājam latviešu, arī lībiešu un latgaliešu valodā un kopjam tās, cienām ikvienu valodu, kas skan mums līdzās, dzīvojam tradīcijās, kur latviskais izpaužas pasaulīgajā, modernajā un otrādi,” teikts Šuplinskas apsveikumā, jauno mācību gadu sākot.

Ministre atgādina, ka “tieši no mums ir atkarīgs tas, cik ilgi pasaulē mēs būsim lepni par savējiem un savējo,” tāpēc viņa aicina sākt ar savu dzimtu, skolu un novadu izzināšanu. “Ja kādam tas izdodas formulā, konstrukcijā un eksperimentā – lieliski. Ja kāds to dara dziesmas, dejas, mūzikas solī – pārliecinoši. Ja kāds to izsaka tekstā – paliekoši. Un mācību gada izskaņā to apliecināsim XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos!” gaidāmo mācību gadu ieskicē Šuplinska.

Zinību dienas apsveikuma noslēgumā ministre arī aicina dzīvot saskaņā ar sevi un būt pašiem.

Kā ziņots, šodien sākas jaunais 2019./2020.mācību gads.

Saskaņā ar valdībā apstiprinātajiem noteikumiem par mācību gada sākuma un beigu laikiem šis mācību gads vairumam skolēnu ilgs līdz 2020.gada 29.maijam.

Šodien jauno mācību gadu sāks aptuveni 215 000 skolēnu, liecina IZM provizoriskie dati.

Lai arī precīzs skolēnu skaits būs zināms tikai septembra otrajā pusē, kad IZM saņems un apkopos pašvaldību sniegto informāciju, IZM skaidroja, ka skolēnu skaits šogad būtiski neatšķiras no pagājušā gada rādītāja. Pirmo reizi skolas durvis šogad vērs aptuveni 20 000 pirmklasnieku. Arī 1.klases skolēnu skaits saskaņā ar provizoriskajiem datiem saglabājies pērnā gada līmenī.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Ilga Šuplinska

youtube icon
Abonēt youtube