Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis (“Mūsu partija”) ceturtdien domes ārkārtas sēdē atbrīvots no amata.

Domes sēde sasaukta vairāku jautājumu, tostarp Zdanovska iesnieguma par atkāpšanos, izskatīšanai.

Pirms lemt par jautājumu, Aivars Broks (Latgales partija) vicemēram jautāja, ar ko saistīts viņa lēmums amatu pamest, taču Zdanovskis to atteicās komentēt, aicinot noskatīties trešdien notikušās preses konferences ierakstu, kurā viss esot ticis paskaidrots.

Deputāti ar balsojumu Zdanovska lēmumu atbalstīja.

Pēc Zdanovska preses konferencē teiktā, domē tiek veidota 14 deputātu koalīcija, kurā netikšot iekļauts vien bijušais pilsētas mērs Rihards Eigims (“Mūsu partija”). “Mūsu partijai” un Latgales partijai jaunajā koalīcijā esot atvēlēta pa vienai mēra vietnieka vietai.

Gan Zdanovskis, gan cits pilsētas mēra vietnieks Igors Prelatovs pārstāv “Mūsu partiju”, un viņiem ticis dots laiks “pārdomāt savu nākotni”. Lai citi deputāti nenonāktu neērtā situācijā, kad vajadzētu balsot par kāda no abiem atbrīvošanu, Zdanovskis nolēmis amatu atstāt pēc paša vēlēšanās.

Kā otru iemeslu savam lēmumam viņš minēja arī “Mūsu partijas” pārstāvju atlaišanu no pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem.

Savukārt pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S) ceturtdien paziņoja, ka pieņēmis lēmumu izsludināt vicemēru pārvēlēšanu, kas plānota nākamajā Daugavpils domes sēdē.

“Es un mana komanda esam gatavi atbalstīt jebkuru kandidatūru neatkarīgi no tās politiskās piederības, bet kura vēlas strādāt un īstenot pilsētas attīstības plānu. Runa nav par kaut kādas koalīcijas izveidi. Runa ir par strādātspējīgas komandas izveidi, kuras galvenā prioritāte ir pilsētas attīstība un tās iedzīvotāju labklājība, nevis politiskās ambīcijas,” apgalvoja Elksniņš.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Aivars ZdanovskisDaugavpils dome

youtube icon
Abonēt youtube