“PNB bankas” filiāle Raiņa bulvārī Rīgā sestdienas rītā ir teju tukša, novēroja aģentūra LETA.

Sākoties garantēto atlīdzību izmaksai, pirmajās dienās šajā filiālē veidojās ievērojamas klientu rindas, bet sestdien tādu nav. Filiāle ir atvērta no plkst.10 un strādās līdz plkst.14.

Šī filiāle arī šodien gaida klientus – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pensiju un pabalstu saņēmējus, kuriem nav konta bankā “Citadele”.

Garantēto atlīdzību izmaksa “PNB bankas” klientiem turpinās arī sestdien.

Kā aģentūru LETA informēja bankas “Citadele”, kas veic garantēti noguldījumu izmaksas “PNB bankas” klientiem, pārstāvji, sestdien “PNB Bankas” klienti – VSAA pensiju un pabalstu saņēmēji – tiks apkalpoti noteiktās “PNB bankas” filiālēs.

Rīgā tās ir filiāles Raiņa bulvārī 11, Mazajā Nometņu ielā 27 un Augusta Dombrovska ielā 23, kur klientus gaidīs līdz plkst.14. Savukārt līdz plkst.16 būs atvērtas filiāles Stirnu ielā 26 un Kurzemes prospektā 1A.

Līdz plkst.15 būs atvērtas vairākas “PNB bankas” filiāles ārpus Rīgas – Pionieru ielā 2 Bauskā, Vienības ielā 1A Jēkabpilī, Katoļu ielā 18 Jelgavā, Talsu šosejā 25 Jūrmalā, Sūru ielā 2 Kuldīgā, Atbrīvošanas alejā 103 Rēzeknē, Skolas ielā 4E Salaspilī, Rīgas ielā 4 Valmierā un Aleksandra ielā 16 Ventspilī. Savukārt līdz plkst.17 būs atvērta filiāle Talsos, Dundagas ielā 18.

Savukārt tie AS “PNB Banka” klienti, kuri nav VSAA pensijas vai pabalstu saņēmēji, sestdien būs gaidīti bankas “Citadele” filiālēs tirdzniecības centros “Mols”, “Spice Home”, “Origo”, “Alfa”, “Akropole”, “Domina” un A.Deglava ielā 67. Svētdien klienti tiks apkalpoti filiālēs tirdzniecības centros “Mols”, “Spice Home”, “Origo”, “Alfa” un “Akropole”.

LETA jau vēstīja, ka pirmajās divās valsts garantēto atlīdzību izmaksu dienās “PNB bankas” klientiem izmaksāti 58 miljoni eiro, kas ir 21% no visas izmaksājamās summas, aģentūrai LETA pavēstīja bankas “Citadele” pārstāvji. Līdz šim 11 500 “PNB bankas” klientu ir saņēmuši savus finanšu līdzekļus.

Kopumā garantētajās atlīdzībās “PNB bankas” klientiem nepieciešams izmaksāt apmēram 279 miljonus eiro.

Privātpersonām, kas ir VSAA maksājumu – pabalstu, pensiju – saņēmēji ar jau esošu kontu bankā “Citadele”, nav nepieciešams doties uz banku “Citadele”, jo garantētā atlīdzība tiks automātiski pārskaitīta uz kontu bankā “Citadele”. Taču sešu mēnešu laikā no atlīdzību izmaksu sākuma būs nepieciešams apstiprināt VSAA, vai arī turpmāk ir vēlme saņemt maksājumus bankā “Citadele”.

Privātpersonām, kas ir VSAA maksājumu saņēmēji, bet bez konta banka “Citadele” jādodas uz noteiktām “PNB banka” filiālēm, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai ID karti. Šiem klientiem tiks automātiski atvērts konts bankā “Citadele” un ieskaitīta garantētā atlīdzība. Tostarp šiem klientiem bankas “Citadele” internetbanka būs pieejama uzreiz pēc dokumentu parakstīšanas, bet norēķinu karti varēs saņem pa pastu divu darba dienu laikā. Vienlaikus “PNB banka” filiālē būs iespējams aizpildīt iesniegumu VSAA par turpmāko pabalstu/pensiju saņemšanu bankā “Citadele” vai kādā citā bankā.

Privātpersonām, kuras ir rezidents ar jau esošu kontu bankā “Citadele”, ir jāaizpilda pieteikums par garantētās atlīdzības saņemšanu internetbankā vai bankas “Citadele” filiālē. Šiem klientiem garantētā atlīdzība tiks pārskaitīta uz kontu bankā “Citadele” vai kontu jebkurā citā finanšu iestādē.

Savukārt privātpersonām, kuras ir rezidents bez konta bankā “Citadele”, ir jādodas uz bankas “Citadele” filiāli, jāidentificējas un jāsaņem garantēto atlīdzību ar pārskaitījumu uz kontu jebkurā finanšu iestādē.

Tajā pašā laikā privātpersonām, kas ir ārvalstu rezidenti, kā arī juridisko personu pārstāvjiem ir jāzvana uz bankas “Citadele” informatīvo tālruni un jāvienojas par tikšanos.

Latvijas Noguldījumu garantiju sistēma paredz līdz 100 000 eiro garantēto atlīdzību katram noguldītājam. To izmaksā gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu noguldījumiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai.

Garantētās atlīdzības izmaksas pilnībā veiks no Latvijas Noguldījumu garantiju fonda, un šim mērķim, pēc FKTK vēstītā, nebūs nepieciešami līdzekļi no valsts budžeta. Garantēto atlīdzību izmaksai “PNB bankas” klientiem ir nepieciešami aptuveni 279 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka no 15.augusta, plkst.21 ir apturēta “PNB bankas” darbība un 22.augustā sākās garantēto noguldījumu izmaksas.

Eiropas Centrālā banka kā “PNB bankas” tiešais uzraugs 15.augustā nolēma atzīt “PBN banku” par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt “PNB bankas” noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu “PNB bankā” un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Eiropas Centrālā banka kā “PNB bankas” tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: PNB banka

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube