Latvijas Futbola federācijas (LFF) biedri iesnieguši pieprasījumu par ārkārtas kongresa sasaukšanu un prezidenta Kaspara Gorkša atsaukšanu no amata.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, vēstuli parakstījuši 69 LFF biedri, kas ir vairāk nekā puse no reģistrētajiem 137 organizācijas biedriem.

Vēstuli parakstījušo biedru vidū esot arī septiņi “Optibet” Latvijas futbola virslīgas klubi – RFS, “Ventspils”, Jūrmalas “Spartaks”, “Valmiera Glass”/ViA, “Jelgava”, “Daugavpils” un “Metta”. No virslīgas klubiem vēstuli neesot parakstījušas “Riga” un “Liepājas” komandas.

Vēstulē piedāvātajā darba kārtībā viens no punktiem ietver LFF prezidenta Gorkša atskaitīšanos par savu darbu federācijā, cits – par viņa atsaukšanu no amata.

Kā iemesli neapmierinātībai ar Gorkša darbu tiek minēta neskaidrība par infrastruktūras programmas realizēšanas plānu, kā arī solītās palīdzības nesniegšana infrastruktūras projektos. Vēstulē tiek pārmests, ka jau ilgāku laiku LFF darbs norit bez ģenerālsekretāra, Edgaram Pukinskam pirms trim mēnešiem pametot šo posteni.

Gorkšam tiek pārmesta “zvērināta revidenta pozitīva atzinuma neesamība, kas var apdraudēt federācijas sabiedriskā labuma statusa saglabāšanu, kā arī starptautisku partneru Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) un Starptautiskās futbola federāciju asociācijas (FIFA) neuzticību”. Tāpat neapmierinātība tiek pausta par tiesnešu sistēmas nesakārtošanu.

Pēc vēstules par ārkārtas kongresu tas saskaņā ar LFF statūtiem jāsasauc triju nedēļu laikā.

Jau augusta sākumā seši jeb vairāk nekā puse no LFF valdes locekļiem pieprasīja Gorkša demisiju.

Februārī LFF ārkārtas kongresā organizācijas biedru vairākums pauda uzticību Gorkšam. Pēc Vadima Ļašenko iniciatīvas LFF tika iesniegts iesniegums, kurā vairāki organizācijas biedri pauda neapmierinātību ar prezidenta Gorkša un vadības paveikto kopš pagājušā gada kongresa, kas federācija tika pie jauna vadītāja. Līdz ar to tika sasaukts LFF ārkārtas kongress, lai balsotu par Gorkša gāšanu, taču viņš savu amatu saglabāja pārliecinoši.

No LFF biedriem 87 balsoja pret Gorkša atstādināšanu no prezidenta amata, 42 bija par, bet četri atturējās.

Gorkšs par LFF prezidentu tika ievēlēts pērn uz diviem gadiem, amatā nomainot Gunti Indriksonu. Pēc LFF statūtiem nākamās prezidenta vēlēšanas notiks 2020.gadā.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Latvijas Futbola federācija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube