Nu jau noslēgusies vasaras uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sociālo zinātņu, medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju programmās. Tajās saņemti 8 100 pieteikumi no 2 636 interesentiem, kas nozīmē – šogad RSU pieteikušies par 9% studētgribētāju vairāk nekā pērn.

Prognozes liecina, ka tiks aizpildītas visas 734 valsts piešķirtās budžeta vietas, turklāt atsevišķās pamatstudiju programmās uz vienu studiju vietu pretendē vairāk nekā 10 studētgribētāji.

Ir īpašs gandarījums, ka mums izdevies kāpināt studentu skaitu, neskatoties uz globālo pandēmiju, kas metusi nopietnu izaicinājumu augstskolām visā pasaulē. Daļēji šīs veiksmes stūrakmens ir RSU mācībspēku un studentu spēja dinamiski pielāgoties, pārejot uz studijām tiešsaistē, kur izmantojam Rietumeiropas universitātēs aprobētas IT platformas. Nozīme bijusi arī spējai operatīvi tiešsaistē īstenot virkni rekrutācijas pasākumu, ļaujot ikvienam mūsu universitāti iepazīt #paliecmājās režīmā. Tāpat prieks, ka Kantar veidotajā Latvijas augstskolu reputācijas topā RSU šogad izdevies savas līderpozīcijas nostiprināt. Augstskolas reputācija ir viens no faktoriem, kas nākamajam studētgribētājam palīdz izdarīt studiju izvēli,” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Vērtējot augstāko pieteikumu skaitu un sīvāko konkursu, RSU šogad pārsteigumu nebija. Pieteikumu skaita ziņā līdere ir studiju programma Medicīna, kur šovasar saņemti 1174 pieteikumi, veidojot sešu cilvēku konkursu uz vienu budžeta vietu.

Savukārt vislielākais konkurss jau tradicionāli ir studiju programmā Uzturs, kur uz vienu budžeta vietu šovasar pretendē 36 reflektanti.

No veselības aprūpes studiju programmām vislielākais konkurss uz vienu budžeta vietu šogad redzams studiju programmās Fizioterapija (21), Vecmāte (15), Ortozēšana-protezēšana (11), Audiologopēdija (9) un Ergoterapija (9). Starp sociālo zinātņu studiju programmām visvairāk pieteikumu uz vienu studiju vietu ir programmās Psiholoģija (21), Sabiedriskās attiecības (10), Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika (10), Žurnālistika (9) un Tiesībzinātne (7).

Tikmēr RSU Liepājas filiālē pieprasītākās šovasar bijušas 1. līmeņa profesionālās studiju programmas Ārsta palīgs un Ārstnieciskā masāža, profesionālā bakalaura studiju programma Māszinības, kā arī akadēmiskā bakalaura studiju programma Psiholoģija.

Uzņemšana atsevišķās maģistra studiju programmās, kā arī doktorantūrā vēl turpinās, taču jau tagad redzams, ka sasniegts RSU vēl nepieredzēts rekords – 8 988 pieteikumi. Doktorantūrā un atsevišķu maģistra studiju programmu maksas studiju vietās elektroniskā pieteikšanās turpināsies vēl līdz 14. augustam.

FOTO: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube