Šā gada 2.ceturksnī Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros izsniegts par 13 014 atbalsta komplektiem vairāk salīdzinājumā ar šī gada 1.ceturksni, liecina Sabiedrības integrācijas fonda apkopotā informācija.

Pieprasījuma pieaugums skaidrojams, galvenokārt pamatojoties uz bezdarba līmeņa pieaugumu nozarēs, ko tiešā veidā ir ietekmējusi Covid-19 pandēmija, piemēram, izmitināšanā un ēdināšanā, izklaidē un atpūtā.

Lai arī valstī ārkārtas situācija ir beigusies jau pirms diviem mēnešiem, daudzi Latvijas iedzīvotāji vēl savā ikdienā izjūt Covid-19 vīrusa izraisītās sekas. Atbalsta komplekti ir būtisks palīgs ģimenēm, plānojot ikdienas tēriņus. Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros varam atbalstīt ikvienu, kas nonācis krīzes situācijā, un šajā laikā tas ir īpaši svarīgi,” norāda Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Šā gada pirmajā ceturksnī darba meklētāju īpatsvars Latvijā sasniedza 7,4% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, bet 2020.gada jūnijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 9,8%, kas salīdzinājumā ar maiju ir par 0,2 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma dati.

Sabiedrības integrācijas fonds atbalstu trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām personām atbalsta komplektu veidā organizē kopš 2015. gada. Komplektu izdali nodrošina 28 organizācijas visā Latvijas teritorijā. Programmas īstenošanā iesaistījušās 13 pašvaldības un to iestādes, 12 biedrības un nodibinājumi, 3 reliģiskas organizācijas.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube