Foto: Unplash.com

2022.gada martā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā sastādīja 7,4%, un salīdzinājumā ar februāri tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu bezdarba līmenis martā samazinājās par 0,1 procentpunktu līdz 6,9%, taču vīriešu – par 0,2 procentpunktiem, sasniedzot 7,9%.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,8%, un tas nav mainījies kopš februāra.

Salīdzinot ar pagājušā gada martu, faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 0,7 procentpunktiem, reģistrētā bezdarba – par 1,4 procentpunktiem.

2022.gada martā Latvijā bija 68,8 tūkstoši bezdarbnieku (31,8 tūkstoši sieviešu un 37,0 tūkstoši vīriešu), kas ir par 1,4 tūkstošiem mazāk nekā februārī, un par 5,9 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 0,9 tūkstošiem, taču sieviešu – par 0,5 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

youtube icon
Abonēt youtube