Jaunās nedēļas sākumā anticiklona ietekmē saglabāsies vasarīgi laikapstākļi – gaiss teritorijas lielākajā daļā būs +23…+28° robežās un nokrišņi nav gaidāmi. Nedēļas otrajā pusē joprojām būs silts, bet mākoņu daudzums palielināsies un biežāk gaidāms lietus, vēsta Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sinoptiķi prognozē, ka nedēļas pirmajā pusē laikapstākļus Latvijas teritorijā noteiks anticiklons – bieži spīdēs saule, nokrišņi nav gaidāmi un dienā gaiss iesils līdz +20…+25°, pirmdien un otrdien rietumu un dienvidu rajonos arī līdz +28°. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +11…+17°, austrumu rajonos arī līdz  +8…+10°. Dominējot lēnam vējam, nakts un rīta stundās atsevišķos rajonos veidosies migla.

Nedēļas otrajā pusē debesis biežāk aizklās mākoņi un gaidāmi nokrišņi, iespējamas arī pērkona lietusgāzes. Pūtīs lēns vējš. Gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā nedēļas sākumā – dienā gaiss iesils līdz +21…+26°, bet naktīs tā būs +11…+18° robežās.

Kā liecina šī brīža prognozes, brīvdienās Latvijas teritoriju šķērsos plaša nokrišņu zona, vietām arī ilgstoši līs, pūtīs brāzmains vējš un svētdien no rietumiem ieplūdīs aukstāka gaisa masa.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube