2020.gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pieauga par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,7%, savukārt eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,5%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 0,4%, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 1,2%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijas ražošanā, gāzes apgādē un elektroenerģijas tirdzniecībā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles.

2020.gada jūlijā, salīdzinot ar 2019.gada jūliju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 2,6%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 3,8%, eksportētajai produkcijai par – 1,4%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,6%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Paaugstinoša ietekme bija iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas cenu kāpumam.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube