Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka ceturtdien, 27.augustā, ir pēdējā diena, kad publiskajā telpā drīkst būt izvietoti maksas priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli. Īpašu vērību KNAB aicina pievērst aģitācijai iknedēļas avīzēs un žurnālos – ja izdevumos publicēta politiskā reklāma, tie piektdien un sestdien jāizņem no tirdzniecības, uzmanību vērš KNAB.

Jāmin, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 32. panta pirmo daļu vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms tās priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana preses izdevumos ir aizliegta. Tas nozīmē, ka piektdien, 28.augustā, un sestdien, 29.augustā, kas ir vēlēšanu diena, masu informācijas līdzekļos priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli nedrīkst būt izvietoti.

KNAB skaidro, ka īpaša vērība šim ierobežojumam jāpievērš preses izdevumiem ar retāku periodiskumu, piemēram, iknedēļas avīzēm un žurnāliem. Ja preses izdevumā ir iekļauti aģitācijas materiāli, tad neatkarīgi no dienas, kad konkrētais masu informācijas līdzeklis ir izdots, tas 28.augustā un 29.augustā jāizņem no tirdzniecības.

Ja iedzīvotāji dienās, kad ir spēkā aģitācijas ierobežojumi, konstatē neatļautu politisko reklāmu izvietošanu, KNAB aicina par šādiem gadījumiem ziņot. To iespējams darīt vairākos veidos, t.sk. bezmaksas lietotnē “Ziņo KNAB!”, pa KNAB diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80002070 vai rakstiski uz e-pasta adresi knab@knab.gov.lv.

KNAB atgādina, ka iestāde priekšvēlēšanu laikā aktīvi seko līdzi politiskās reklāmas izvietošanai publiskajā telpā un iespējamu Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumu gadījumā var uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu, kā arī fiziskām un juridiskām personām piemērot naudas sodu.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube