Septembra vidū Rīgā tiks atklāta Latvijā pirmā starptautiskā bērnu biznesa skolu tīkla MiniBoss mācību iestāde, kas bērniem un pusaudžiem vecumā no sešiem līdz 14 gadiem piedāvās apgūt uzņēmējdarbības pamatus pēc inovatīvas izglītības programmas.

MiniBoss nav parasta skola, kur māca rakstīt un rēķināt. MiniBoss ir jaunā, 21.gadsimta domāšanā balstīta skola, kurā, izmantojot starptautisku biznesa modeli un īpašas, inovatīvas metodes, bērni un pusaudži apgūst uzņēmējdarbības teoriju un praksi un iegūst noderīgas iemaņas visām dzīves situācijām – gan veidojot savu biznesu, gan strādājot uzņēmumos un citās jomās,” stāsta MiniBoss skolas pārstāve Latvijā Diāna Blažaitiene.

Skolas pārstāve atklāj, ka izglītības iestādes programmu veido astoņi kursi, katrs ilgst vienu mācību gadu. Katru gadu tiek apgūta jauna joma, piemēram, uzņēmējdarbības un ekonomikas pamati, komandas darbs, projektu vadība, ideju ģenerēšana, mārketings, biznesa vadība u.c.

Jāmin, ka mācības notiks sestdienās Rīgas centrā. Turklāt grupas tiek veidotas atbilstoši bērnu vecumam, katrā grupā mācās līdz 15 bērniem. Mācības varēs apgūt latviešu, angļu un, iespējams, arī krievu valodā. Lai attīstītu radošumu, sadarbībā ar starptautisko mākslas skolu Leonardo bērniem programmas ietvaros tiks piedāvātas arī nodarbības mākslā, par studiju programmu stāsta pārstāvji.

D. Blažaitiene komentē: “Tradicionālās skolas joprojām bieži tiecas bērniem iemācīt pēc iespējas vairāk faktus, taču globālās pārmaiņas prasa jaunu izglītības pieeju, kas māca būt radošiem, ģenerēt drosmīgas idejas, nebaidīties pieņemt lēmumus, analizēt u.c.”

Apmācības notiek bērniem interesantā, rotaļīgā, izzinošā formā. Nav noslēpums, ka interaktīvās nodarbības un spēles veicina ātru zināšanu apguvi. Īpaši tiek domāts par bērnu motivāciju, labākajiem nodrošinot iespēju piedalīties darījumu braucienos un starptautiskās sacensībās.

Pārstāvji atklāj arī to, ka MiniBoss biznesa skolas izglītības modelim ir 20 gadus sena vēsture. 2015.gadā, sākot piedāvāt franšīzes skolu atvēršanai visā pasaulē, MiniBoss zīmols piedzīvoja strauju izaugsmi. Skolas galvenais birojs bāzēts Lielbritānijā, taču tās darbojas arī Polijā, Ukrainā, Krievijā, Gruzijā, Armēnijā, Bugārijā, Moldovā, Austrālijā, Nīderlandē, Filipīnās, Taizemē. Pirms diviem gadiem MiniBoss veiksmīgi sāka darbu arī tepat kaimiņos – Lietuvas pilsētās Klaipēdā, Viļņā un Kauņā.

Kā skaidro skolas pārstāve, līdz 2% iedzīvotāju ir iedzimtas uzņēmējdarbības prasmes, bet 97% iedzīvotāju šīs prasmes var attīstīt. Sešu gadu vecumā, kad veidojas bērna personība un raksturs, ir labākais laiks sākt apgūt biznesa domāšanu, attīstīt biznesā vajadzīgās prasmes un ieradumus, uzsver skolas vadība.

Vairāk par skolu informācija atrodama ŠEIT.

Foto: Unplash.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube