Šī gada 14.septembrī vairākiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) dokumentiem tiks ieviestas jaunas XML versijas. Visus šos dokumentus būs iespējams gan iesniegt, gan precizēt, tomēr versiju nesaderības dēļ nebūs iespējams izveidot iepriekšējos periodos iesniegto deklarāciju kopijas. Līdzko deklarācija jaunajā XML versijā būs izveidota, turpmāk to atkal būs iespējams kopēt, par aktuālo ziņo VID.

Jaunas XML versijas no šī gada 14.septembra tiks ieviestas šādiem EDS dokumentiem:

· Gada ienākumu deklarācija;

· Tabakas izstrādājumu akcīzes nodokļa deklarācija;

· Naftas produktu akcīzes nodokļa deklarācija;

· Kafijas un bezalkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa deklarācija;

· Iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumu aprēķins no saimnieciskās darbības;

· Iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārskats par fiziskās personas – nerezidenta – gūtajiem ienākumiem un samaksāto nodokli Latvijas Republikā.


Vienlaikus VID atzīmē, ka, lai iesniegtu minēto dokumentu precizējumus par iepriekšējiem periodiem, jāizveido jauns dokuments, jāievada precizējamā dokumenta saturs un precizējamie dati, jāatzīmē “Precizējums” un jāiesniedz. Jaunie EDS elektronisko dokumentu XML formātu apraksti pieejami VID tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv sadaļā Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS), izvēloties “EDS elektronisko dokumentu formātu apraksti”.

Aicinām sekot līdzi jaunākajai informācijai, kas regulāri tiks publicēta VID tīmekļa vietnē!

Tāpat dienestā atzīmē, ka šī gada laikā VID noris intensīvs darbs pie informācijas sistēmu modernizācijas, kuras rezultātā vecās, morāli un tehniski novecojušās informācijas sistēmas tiks aizstātas ar mūsdienu tehniskajām prasībām atbilstošu sistēmu, kas nodrošinās iespēju nomaksāt visus VID administrētos iekšzemes nodokļus vienā bankas kontā. Lai klienti varētu saņemt kvalitatīvus elektroniskos pakalpojumus, pāreja uz jaunu maksājumu uzskaites informācijas sistēmu notiek pakāpeniski, taču pārejas periodā visiem VID sistēmu lietotājiem ir jārēķinās ar nelielām neērtībām.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.

Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube