Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu sodīt elektronisko plašsaziņas līdzekli SIA “Baltkom radio” par Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 3.panta 1.daļā paredzētā pārkāpuma izdarīšanu laika posmā no 2020.gada 7.jūlija līdz 1.augustam, uzliekot naudas sodu 6 400 eiro apmērā un sodīt to pašu elektronisko plašsaziņas līdzekli par tā paša likuma 3.panta 1.daļā paredzētā pārkāpuma izdarīšanu 2020.gada 10. un 15.jūlijā, uzliekot naudas sodu 5 000 eiro apmērā. Minētais likuma pants nosaka, ka “slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta.”

Izskatot vienu no administratīvajām pārkāpumu lietām, konstatēts, ka SIA “Baltkom radio” vairākkārtīgi slēpti reklamējis partijas “Gods kalpot Rīgai” deputāta amata kandidātu Oļegu Burovu.

Izskatot otru administratīvo lietu, konstatēts, ka SIA “Baltkom radio” slēpti reklamējis politiskās partijas “Alternative” deputāta amata kandidātus Valēriju Petrovu un Alekseju Rosļikovu.

“Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumi ir sevišķi smagi, jo tādējādi elektroniskie plašsaziņas līdzekļi tieši un neatļauti ietekmē vēlēšanu rezultātus. NEPLP pret šādiem pārkāpumiem tagad un nākotnē vērsīsies īpaši bargi, jo tiek ne tikai pārkāpts likums, bet arī neatļauti ietekmēts vēlēšanu iznākums,” saka NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Foto:

youtube icon
Abonēt youtube