Latvijā pēdējā diennaktī konstatēti 34 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi līdz šim inficēto skaitam sasniedzot 1 560.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīcībā esošā informācija liecina, ka 24 saslimušie ir kontaktpersonas (19 no tiem ir viena uzņēmuma darbinieki), savukārt astoņi saslimušie atgriezušies no ārvalstīm – Krievijas, Turcijas, ASV. SPKC norāda, ka epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 2 976 saslimšanas gadījumi, pēdējā diennaktī atklājot 36 jaunus inficēšanās gadījumus.

Igaunijā kopumā miruši 64 cilvēki vīrusa dēļ. Pēdējā COVID-19 izraisītā nāve Igaunijā konstatēta 2.jūnijā.

Pēdējie dati no Lietuvas liecina par 3 859 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu, nākot klāt 45 inficētajiem.

Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 87, taču izveseļojušies ir 2 225.

Līdz šim Latvijā veikti 299 085 izmeklējumi, norāda SPKC. Tāpat Latvijā miruši 36 COVID-19 pacienti, taču izveseļojušies – 1 248.

Iedzīvotāji joprojām aicināti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot uz ārvalstīm, jo daudz jaunatklāto gadījumu konstatēts ieceļojušajiem un viņu kontaktpersonām.

Tāpat jāatgādina, ka Latvijā ikviens var veikt bezmaksas COVID-19 testu, iepriekš piesakoties pa tālruni 8303.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube